Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Riverside Secondary School Track & Field and Cross Country - Windsor, Ontario
you RUN the place
8465 Jerome St, Windsor, Ontario, N8S 1W8, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Maggie Lyons
Photos (
0
)
View
Videos (
5
)
View
News (
7
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2011 / 2012 - (7 articles)
All News
Search
2012 Results - SWOSSAA Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
May 25th 2012, 6:25am
Comments
SWOSSAA Track Championships
May 23, 2012 to May 24, 2012
Windsor, ON, CA
« Filter Results by Team: »
Alexander MacKenzie - Richmond Hill
Assumption College - Windsor
Belle River
Blenheim
Cardinal Carter - Leamington
Catholic Central - Windsor
Chatham Christian
Chatham-Kent
Essex
FJ Brennan
General Amherst
Harrow
Holy Names - Windsor
Hon WC Kennedy
John L Forster
John McGregor
Kingsville
Lajeunesse
Lambton Central
Lambton Kent
L’Essor
Leamington
Maranatha Christian Academy
North Lambton
Northern - Sarnia
Ridgetown
Riverside
Sandwich
Sarnia
St Anne - Windsor
St Christopher
St Clair
St Joseph's - Windsor
St Patrick's - Sarnia
St Thomas of Villanova - Lasalle
Tecumseh Vista Academy
Tilbury
United Mennonite
Ursuline College The Pines
Vincent Massey
Walkerville
Wallaceburg
WF Herman
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Monroe, Matt
Ursuline College
17.08
+1.4
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
11.14
+0.8
1
2
Wolfe, Skye
Essex
11.19
+0.8
1
3
James, Khaliel
Catholic Central
11.55
+0.8
1
4
Willemse, Kevin
St Christopher
11.60
+0.8
1
5
Wymenga, Dylan
Chatham Christia
11.72
+0.8
1
6
Tugui, Nicolas
Hon WC Kennedy
11.85
+0.8
1
7
Renaud, Noah
St Thomas of Vil
11.87
+0.8
1
8
Lee-Hyman, Tristian
Sandwich
11.90
+0.8
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
11.48
+0.0
2
2
Wolfe, Skye
Essex
11.64
-0.2
1
3
James, Khaliel
Catholic Central
11.70
-0.2
1
4
Willemse, Kevin
St Christopher
11.80
+0.0
2
5
Wymenga, Dylan
Chatham Christia
11.83
+0.0
2
6
Tugui, Nicolas
Hon WC Kennedy
11.86
-0.2
1
7
Lee-Hyman, Tristian
Sandwich
11.94
+0.0
2
8
Renaud, Noah
St Thomas of Vil
11.95
+0.0
2
9
Pretty, Colin
St Thomas of Vil
11.99
-0.2
1
10
D'Agnillo, Michele
Assumption Colle
12.14
+0.0
2
11
Lauzon, Robert
Vincent Massey
12.24
-0.2
1
12
Lindsay, Curtis
St Christopher
12.29
+0.0
2
13
Montgomery, Jon
Chatham-Kent
12.30
-0.2
1
14
Chappelle, Tristian
St Patrick's - S
12.43
+0.0
2
15
Rogers, Brendan
Blenheim
12.82
-0.2
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
11.54
+0.0
1
2
Rampillo, Ranz
Holy Names - Win
11.64
+0.0
1
3
Eddleston, Joey
St Christopher
11.79
+0.0
1
4
Douglas, Kingboy
St Joseph's - Wi
11.97
+0.0
1
5
Braccio, Braeden
St Anne - Windso
12.03
+0.0
1
6
Hang, Nyro
Vincent Massey
12.05
+0.0
1
7
George, Daniel
Hon WC Kennedy
12.08
+0.0
1
8
Di Donato, Angelo
St Joseph's - Wi
12.31
+0.0
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
11.34
+1.4
1
2
Rampillo, Ranz
Holy Names - Win
11.62
+0.0
2
3
Douglas, Kingboy
St Joseph's - Wi
11.84
+1.4
1
4
Eddleston, Joey
St Christopher
11.87
+0.0
2
5
Braccio, Braeden
St Anne - Windso
11.90
+1.4
1
6
George, Daniel
Hon WC Kennedy
12.08
+0.0
2
7
Di Donato, Angelo
St Joseph's - Wi
12.08
+1.4
1
8
Hang, Nyro
Vincent Massey
12.10
+0.0
2
9
Gignac, Joseph
General Amherst
12.24
+1.4
1
10
Oulds, Austin
Chatham-Kent
12.30
+0.0
2
11
DeMoor, Joel
St Christopher
12.50
+1.4
1
12
DiFederico, Marco
St Christopher
12.61
+1.4
1
13
Howard, Logan
Ursuline College
12.90
+0.0
2
14
Carpenter, Brett
Lambton Central
13.31
+0.0
2
15
Hinnegan, Tyler
Lambton Kent
13.32
+0.0
2
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
10.75
+2.0
1
2
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
11.09
+2.0
1
3
Gauthier, Jaydon
WF Herman
11.21
+2.0
1
4
Baylis, Rob
St Thomas of Vil
11.22
+2.0
1
5
Rabanes, Ricardo
St Thomas of Vil
11.41
+2.0
1
6
Bellaire, Tyler
Essex
11.42
+2.0
1
7
Nelson, Mitchell
Sandwich
11.61
+2.0
1
8
Clunie, Hilton
John McGregor
11.89
+2.0
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
11.00
+0.0
1
2
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
11.10
+1.7
2
3
Baylis, Rob
St Thomas of Vil
11.17
+1.7
2
5
Bellaire, Tyler
Essex
11.40
+1.7
2
4
Gauthier, Jaydon
WF Herman
11.41
+0.0
1
7
Rabanes, Ricardo
St Thomas of Vil
11.46
+1.7
2
8
Clunie, Hilton
John McGregor
11.56
+1.7
2
6
Nelson, Mitchell
Sandwich
11.58
+0.0
1
9
Holmes, Curtis
WF Herman
11.62
+0.0
1
10
Elder, Cody
John McGregor
11.80
+0.0
1
11
Prong, Tyler
North Lambton
11.94
+1.7
2
12
List-Mailloiux, D'Wan
John McGregor
12.03
+0.0
1
13
Gow, Branden
Belle River
12.07
+0.0
1
14
Stewart, Dakota
John McGregor
12.14
+0.0
1
15
Cimetta, Matthew
St Christopher
12.39
+1.7
2
16
VanEngelen, Jason
North Lambton
12.45
+1.7
2
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
22.91w
+3.8
1
2
O'Neil, Nick
Sandwich
23.03w
+3.8
1
3
Wolfe, Skye
Essex
23.10w
+3.8
1
4
Woods, Devon
WF Herman
23.75w
+3.8
1
5
Renaud, Noah
St Thomas of Vil
23.87w
+3.8
1
6
Tugui, Nicolas
Hon WC Kennedy
24.02w
+3.8
1
7
Garratt, Danny
Northern - Sarni
24.09w
+3.8
1
8
Vuksan, Jason
WF Herman
24.33w
+3.8
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
23.28
+1.4
1
3
O'Neil, Nick
Sandwich
23.35
+1.4
1
2
Wolfe, Skye
Essex
23.76w
+2.6
2
4
Woods, Devon
WF Herman
24.01w
+2.6
2
5
Renaud, Noah
St Thomas of Vil
24.02
+1.4
1
6
Vuksan, Jason
WF Herman
24.24w
+2.6
2
7
Garratt, Danny
Northern - Sarni
24.31w
+2.6
2
8
Tugui, Nicolas
Hon WC Kennedy
24.32w
+2.6
2
9
Lee-Hyman, Tristian
Sandwich
24.71
+1.4
1
10
Wymenga, Dylan
Chatham Christia
24.78w
+2.6
2
11
Chappelle, Tristian
St Patrick's - S
25.01w
+2.6
2
12
Montgomery, Jon
Chatham-Kent
25.68
+1.4
1
13
Rogers, Brendan
Blenheim
26.08
+1.4
1
14
Lange, Patrick
St Christopher
27.99
+1.4
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
23.45w
+2.8
1
2
Rampillo, Ranz
Holy Names - Win
23.98w
+2.8
1
3
Douglas, Kingboy
St Joseph's - Wi
24.27w
+2.8
1
4
Hang, Nyro
Vincent Massey
24.47w
+2.8
1
5
Zina, Anthony
L’Essor
24.61w
+2.8
1
6
Oulds, Austin
Chatham-Kent
24.75w
+2.8
1
7
Milligan, Riley
WF Herman
24.87w
+2.8
1
8
Stewart, Kameron
Holy Names - Win
25.43w
+2.8
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
23.30
+1.5
2
2
Douglas, Kingboy
St Joseph's - Wi
24.33
+2.0
1
3
Rampillo, Ranz
Holy Names - Win
24.34
+1.5
2
4
Zina, Anthony
L’Essor
24.42
+2.0
1
5
Milligan, Riley
WF Herman
24.71
+1.5
2
7
Hang, Nyro
Vincent Massey
24.72
+1.5
2
6
Oulds, Austin
Chatham-Kent
24.79
+2.0
1
8
Stewart, Kameron
Holy Names - Win
24.81
+2.0
1
9
Braccio, Braeden
St Anne - Windso
24.94
+2.0
1
10
Thomas, Jack
North Lambton
25.55
+1.5
2
11
Padayachy, Zachary
Lambton Central
25.86
+1.5
2
12
DiFederico, Marco
St Christopher
26.16
+1.5
2
13
Ingles, Steven
Alexander MacKen
26.29
+2.0
1
14
Irwin, Keelor
Wallaceburg
27.41
+2.0
1
15
Hinnegan, Tyler
Lambton Kent
27.73
+1.5
2
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
21.76w
+2.4
1
2
Baylis, Rob
St Thomas of Vil
22.58w
+2.4
1
3
Giorgi, Mike
Lambton Central
22.73w
+2.4
1
4
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
22.87w
+2.4
1
5
Herzog, Robert
Holy Names - Win
23.18w
+2.4
1
6
Holmes, Curtis
WF Herman
23.30w
+2.4
1
7
Webster, Broderick
Northern - Sarni
23.33w
+2.4
1
8
Papak, Dylan
WF Herman
24.22w
+2.4
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
21.73
+1.8
2
2
Baylis, Rob
St Thomas of Vil
22.50
+1.5
1
3
Giorgi, Mike
Lambton Central
22.60
+1.5
1
4
Ubah, Anthony
Holy Names - Win
23.04
+1.8
2
5
Holmes, Curtis
WF Herman
23.16
+1.5
1
6
Webster, Broderick
Northern - Sarni
23.18
+1.8
2
7
Herzog, Robert
Holy Names - Win
23.19
+1.8
2
8
Papak, Dylan
WF Herman
23.57
+1.8
2
9
Nelson, Mitchell
Sandwich
23.59
+1.5
1
10
Zottl, Nick
Northern - Sarni
23.78
+1.8
2
11
Clunie, Hilton
John McGregor
23.93
+1.5
1
12
Elder, Cody
John McGregor
23.93
+1.8
2
13
Van Braeckel, Ray
Cardinal Carter
24.07
+1.8
2
14
Rogers, Magnus
Harrow
24.13
+1.5
1
15
List-Mailloiux, D'Wan
John McGregor
24.17
+1.5
1
16
Stewart, Dakota
John McGregor
24.81
+1.5
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Day, Carter
Sandwich
51.01
2
2
Dunn, Lyjah
Riverside
51.25
2
3
O'Neil, Nick
Sandwich
52.12
2
4
Garratt, Danny
Northern - Sarni
54.14
2
5
Koomans, Jonathan
Chatham Christia
54.37
2
6
Woods, Devon
WF Herman
54.68
2
7
Caron, Dylan
St Clair
55.48
2
8
Cowell, Matt
Belle River
56.36
1
9
Zerko, Jake
St Christopher
56.66
1
10
Dumeah, Brandon
FJ Brennan
56.70
1
11
Boycott, Shawn
WF Herman
57.12
2
12
Steeves, Eric
St Christopher
58.77
1
13
Bryce, Ben
Lambton Central
59.14
1
14
Oakey, Craig
Blenheim
1:03.51
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
LaCivita, Giordanno
Holy Names - Win
52.75
2
2
Mercier, Kalvin
Vincent Massey
53.61
2
3
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
53.84
2
4
Newman, Andrew
St Clair
55.86
2
5
Denomme, Kyle
Riverside
56.38
2
6
Cipkar, Edwin
Sandwich
56.40
2
7
LeBlanc, Joel
St Thomas of Vil
56.48
2
8
Sejdiiu, Veton
WF Herman
57.36
1
9
Jackson, Jalen
WF Herman
57.39
2
10
Kameka, Aaron
St Clair
58.30
1
11
Teeple, Jordan
North Lambton
58.58
1
12
Bakker, Ryan
North Lambton
59.25
1
13
DiFederico, Marco
St Christopher
1:01.14
1
14
Kucera, Lee
Chatham-Kent
1:01.58
1
15
Irwin, Keelor
Wallaceburg
1:04.11
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
47.41
2
2
Bramwell, Drelan
Northern - Sarni
48.23
2
3
Parris, Khalil
Sandwich
49.61
2
4
Webster, Broderick
Northern - Sarni
50.79
2
5
Papak, Dylan
WF Herman
50.93
2
6
Hesman, Micah
Sandwich
51.82
1
7
Emode, Mark
Hon WC Kennedy
51.93
2
8
Clement, Jake
FJ Brennan
52.31
2
9
Duongchantha, Tommy
Hon WC Kennedy
53.18
1
10
Gray, Michael
Lambton Central
53.44
1
11
Johnson, Jason
WF Herman
53.91
1
12
Murphy, Evan
Wallaceburg
56.13
2
13
Stewart, Dakota
John McGregor
56.90
1
14
Hamilton, Nate
John McGregor
57.34
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dunn, Lyjah
Riverside
1:58.88
2
2
Day, Carter
Sandwich
1:59.57
2
3
Vermeulen, Hendrick
St Christopher
2:02.68
2
4
Giswein, Nick
Hon WC Kennedy
2:09.97
2
5
Fletcher, Chris
Vincent Massey
2:10.08
2
6
Dumeah, Brandon
FJ Brennan
2:10.43
2
7
Roberts, Quaid
Sandwich
2:11.70
2
8
Smith, Rob
Northern - Sarni
2:15.64
1
9
Zerko, Jake
St Christopher
2:17.68
1
10
Thiessen, Tristan
Leamington
2:21.97
1
11
Gall, Curtis
Lambton Kent
2:34.15
1
12
Knight, Greg
Chatham-Kent
2:43.21
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pardo, Matt
General Amherst
2:04.87
2
2
Mercier, Kalvin
Vincent Massey
2:07.53
2
3
Denomme, Kyle
Riverside
2:09.71
2
4
Newman, Andrew
St Clair
2:11.00
2
5
Ireland, Branden
Belle River
2:12.24
2
6
McGeen, Teddy
Riverside
2:14.17
1
7
Kellier, Josh
Chatham-Kent
2:14.24
2
8
Morgan, Drew
Northern - Sarni
2:19.02
1
9
Kirby, Eric
FJ Brennan
2:20.75
1
10
Craievich, Adam
St Christopher
2:23.90
1
11
Van Nooten, Peter
Ursuline College
2:28.72
1
12
Kellier, Cai
Chatham-Kent
2:40.38
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McBride, Brandon
WF Herman
1:50.02
2
2
Bellemore, Corey
Riverside
1:53.30
2
3
Master, Shawn
Northern - Sarni
1:56.05
2
4
Simard, Cory
Hon WC Kennedy
1:58.02
2
5
Clement, Jake
FJ Brennan
1:58.04
2
6
Colaluca, Jerry
Catholic Central
1:58.12
2
7
Lozinski, Mike
Sandwich
1:59.00
2
8
Bellemore, Justin
Riverside
1:59.94
2
9
Igbokwe, Emmanuel
Vincent Massey
2:02.33
2
10
McCurrach, Cullen
Northern - Sarni
2:11.15
1
11
Jeong, Paul
St Christopher
2:16.67
1
12
Steven, Mitch
North Lambton
2:28.64
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Neilson, Scott
Riverside
4:12.42
1
2
Black, Connor
North Lambton
4:13.96
1
3
Vermeulen, Hendrick
St Christopher
4:20.49
1
4
Edwards, Skylar
Vincent Massey
4:22.69
1
5
Wagner, Jacob
Riverside
4:24.46
1
6
Wilson, Mitch
Lambton Central
4:31.19
1
7
Desjardins, Grant
St Anne - Windso
4:32.96
1
8
Salter, Mitch
Essex
4:34.82
1
9
Giswein, Nick
Hon WC Kennedy
4:35.75
1
10
Andrews, Ben
Hon WC Kennedy
4:41.69
1
11
Smith, Rob
Northern - Sarni
4:51.43
1
12
Maerz, Kyle
Chatham Christia
4:52.40
1
13
Snyder, Jacob
Sandwich
4:54.73
1
14
Moffatt, Dan
Lambton Kent
5:03.00
1
15
Seed, Cameron
Chatham-Kent
5:03.63
1
16
Knight, Greg
Chatham-Kent
5:10.57
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pardo, Matt
General Amherst
4:19.12
1
2
Mattthews, Miles
Belle River
4:21.27
1
3
Wallace, Brendan
Vincent Massey
4:27.20
1
4
Buruma, Logan
Lambton Central
4:27.57
1
5
Kellier, Josh
Chatham-Kent
4:29.78
1
6
Rothera, Jacob
Assumption Colle
4:30.81
1
7
Outridge, Nathan
Wallaceburg
4:31.47
1
8
Morgan, Drew
Northern - Sarni
4:41.70
1
9
Kiss, Ryan
St Anne - Windso
4:44.31
1
10
Nepomuceno, Enrique
Holy Names - Win
4:46.63
1
11
Snively, Aidan
Assumption Colle
4:47.93
1
12
Craievich, Adam
St Christopher
4:53.70
1
13
McNamara, Justin
Chatham Christia
4:55.72
1
14
Kellier, Cai
Chatham-Kent
5:03.61
1
15
Doughty, Callahan
Northern - Sarni
5:06.04
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bellemore, Corey
Riverside
4:00.15
1
2
Master, Shawn
Northern - Sarni
4:02.36
1
3
Sleiman, Ryan
Kingsville
4:06.37
1
4
Hall, Matt
St Christopher
4:07.76
1
5
McArthur, Taylor
Ursuline College
4:07.86
1
6
Allen, Brandon
General Amherst
4:08.61
1
7
Colaluca, Jerry
Catholic Central
4:11.10
1
8
Miner, Brandon
Holy Names - Win
4:11.93
1
9
Rocheleau, Alexander
Vincent Massey
4:14.06
1
10
Lozinski, Mike
Sandwich
4:14.17
1
11
Bellemore, Justin
Riverside
4:17.91
1
12
McNamara, Ryan
Chatham Christia
4:20.31
1
13
Whitbread, Dylan
St Clair
4:22.16
1
14
Asselin, Olivier
Northern - Sarni
4:24.52
1
15
Montgomery, Eric
Blenheim
4:57.66
1
16
Sura, Ryan
John McGregor
5:17.56
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Black, Connor
North Lambton
9:26.13
1
2
Wagner, Jacob
Riverside
9:33.45
1
3
Edwards, Skylar
Vincent Massey
9:41.66
1
4
Manser, Ian
Vincent Massey
9:44.25
1
5
Salter, Mitch
Essex
9:46.51
1
6
Desjardins, Grant
St Anne - Windso
9:50.96
1
7
Vermeulen, Hendrick
St Christopher
9:58.08
1
8
Fuduric, Mitch
Belle River
10:28.72
1
9
Giswein, Nick
Hon WC Kennedy
10:30.54
1
10
Maerz, Kyle
Chatham Christia
10:38.56
1
11
Snyder, Jacob
Sandwich
10:39.52
1
12
Percival, Andrew
St Clair
10:40.46
1
13
Dann, Kevin
Northern - Sarni
10:58.82
1
14
Knight, Greg
Chatham-Kent
11:34.06
1
15
Seed, Cameron
Chatham-Kent
11:59.29
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mattthews, Miles
Belle River
9:37.40
1
2
Wallace, Brendan
Vincent Massey
9:40.72
1
3
Rothera, Jacob
Assumption Colle
9:54.03
1
4
Kellier, Josh
Chatham-Kent
10:04.48
1
5
Outridge, Nathan
Wallaceburg
10:05.16
1
6
Snively, Aidan
Assumption Colle
10:08.95
1
7
Morgan, Drew
Northern - Sarni
10:11.74
1
8
Nepomuceno, Enrique
Holy Names - Win
10:38.01
1
9
Kiss, Ryan
St Anne - Windso
10:38.92
1
10
Kiss, Jordan
Sandwich
10:42.29
1
11
McNamara, Justin
Chatham Christia
10:45.49
1
12
Bakker, Ryan
North Lambton
11:02.45
1
13
Burchill, Colin
Northern - Sarni
11:04.57
1
14
Pandya, Tejas
Assumption Colle
11:29.41
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sleiman, Ryan
Kingsville
8:45.30
1
2
Allen, Brandon
General Amherst
8:53.48
1
3
Piticariu, Daniel
Vincent Massey
9:00.29
1
4
McArthur, Taylor
Ursuline College
9:01.99
1
5
Hall, Matt
St Christopher
9:11.39
1
6
Rocheleau, Alexander
Vincent Massey
9:13.73
1
7
Miner, Brandon
Holy Names - Win
9:18.46
1
8
Master, Shawn
Northern - Sarni
9:21.29
1
9
Porter, Jack
Riverside
9:21.81
1
10
Loewen, Garrick
Assumption Colle
9:35.00
1
11
McNamara, Ryan
Chatham Christia
9:49.86
1
12
Ward-Trymbulak, Matt
General Amherst
10:08.17
1
13
Asselin, Olivier
Northern - Sarni
10:14.08
1
Mens 2k Steeple Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Piticariu, Daniel
Vincent Massey
5:59.00
1
2
Allen, Brandon
General Amherst
6:08.94
1
3
Hall, Matt
St Christopher
6:16.40
1
4
McArthur, Taylor
Ursuline College
6:20.28
1
5
Loewen, Garrick
Assumption Colle
6:22.98
1
6
Porter, Jack
Riverside
6:24.57
1
7
Whitbread, Dylan
St Clair
6:29.04
1
8
Simard, Cory
Hon WC Kennedy
6:32.59
1
9
McNamara, Ryan
Chatham Christia
6:37.59
1
10
Charlton, Adam
Belle River
6:55.55
1
11
Sinclair, Ryan
Sandwich
7:05.12
1
12
Percival, Andrew
St Clair
7:36.39
1
13
Maerz, Kyle
Chatham Christia
7:39.57
1
14
Naylor, Sean
Northern - Sarni
7:42.42
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hesman, Nathan
Sandwich
14.29
+1.6
1
2
Storr, Brett
St Clair
14.71
+1.6
1
3
Roe, Spencer
Ursuline College
14.80
+1.6
1
4
Lawrence, Kyle
General Amherst
15.10
+1.6
1
5
Gordon, Sam
North Lambton
15.10
+1.6
1
6
Taylor, Zach
St Christopher
15.32
+1.6
1
7
Swarath, Matt
Lambton Central
15.34
+1.6
1
8
Mole, Noah
St Thomas of Vil
15.85
+1.6
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hesman, Nathan
Sandwich
14.16
+1.4
1
2
Storr, Brett
St Clair
14.94
+1.2
2
3
Roe, Spencer
Ursuline College
14.99
+1.4
1
4
Lawrence, Kyle
General Amherst
15.05
+1.2
2
5
Gordon, Sam
North Lambton
15.43
+1.4
1
7
Mole, Noah
St Thomas of Vil
15.58
+1.4
1
8
Swarath, Matt
Lambton Central
15.61
+1.4
1
6
Taylor, Zach
St Christopher
15.69
+1.2
2
9
Trinier, Spencer
WF Herman
16.37
+1.2
2
10
Morneault, Mikael
Northern - Sarni
16.40
+1.2
2
11
Neufeld, Travis
Kingsville
16.63
+1.4
1
12
Weingust, Brian
Vincent Massey
17.26
+1.2
2
13
Wismer, Joel
General Amherst
18.53
+1.4
1
14
Mayville, Gareth
General Amherst
19.17
+1.2
2
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Salisbury, Shane
St Clair
15.43
+1.4
1
2
Cipkar, Caleb
General Amherst
15.59
+1.4
1
3
Anderson, Joey
Essex
15.70
+1.4
1
4
Richter, Mark
Lambton Central
15.78
+1.4
1
5
Johnston, Ross
Belle River
16.00
+1.4
1
6
Guillen-Santos, Josue
St Joseph's - Wi
16.02
+1.4
1
7
Fornasiero, Dante
Hon WC Kennedy
16.05
+1.4
1
8
Serven, Nick
Tecumseh Vista A
16.26
+1.4
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Anderson, Joey
Essex
15.58
+0.0
2
3
Cipkar, Caleb
General Amherst
15.65
+0.0
2
2
Salisbury, Shane
St Clair
15.85
-0.2
1
4
Johnston, Ross
Belle River
16.18
-0.2
1
5
Fornasiero, Dante
Hon WC Kennedy
16.55
+0.0
2
7
Serven, Nick
Tecumseh Vista A
16.65
+0.0
2
6
Richter, Mark
Lambton Central
17.34
-0.2
1
8
Guillen-Santos, Josue
St Joseph's - Wi
17.79
-0.2
1
9
Ramirez, Joel
Hon WC Kennedy
17.79
+0.0
2
10
Heywood, Jessie
General Amherst
18.18
-0.2
1
11
Verwegen, Jason
St Clair
19.04
+0.0
2
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ravenhorst, Jon
Northern - Sarni
14.86
+0.1
1
2
Long, Mitch
Harrow
14.86
+0.1
1
3
Paisley, Michael
Lambton Central
15.01
+0.1
1
4
Giorgi, Mike
Lambton Central
15.12
+0.1
1
5
Beaudoin, Shawn
Sandwich
15.14
+0.1
1
6
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
15.20
+0.1
1
7
Gow, Branden
Belle River
15.29
+0.1
1
8
Janikowski, Phil
St Thomas of Vil
15.35
+0.1
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Paisley, Michael
Lambton Central
15.16
+1.0
1
2
Ravenhorst, Jon
Northern - Sarni
15.20
+0.0
2
3
Gow, Branden
Belle River
15.27
+1.0
1
4
Giorgi, Mike
Lambton Central
15.31
+0.0
2
5
Long, Mitch
Harrow
15.33
+1.0
1
6
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
15.36
+0.0
2
7
Beaudoin, Shawn
Sandwich
15.49
+1.0
1
8
Janikowski, Phil
St Thomas of Vil
15.60
+1.0
1
9
Taylor, Nathan
St Christopher
15.88
+0.0
2
10
Gray, Michael
Lambton Central
15.93
+0.0
2
11
Igbokwe, Victor
Vincent Massey
16.26
+0.0
2
12
Manu-Effah, Jude
St Joseph's - Wi
16.55
+1.0
1
13
McNevin, Grahame
Sandwich
16.98
+0.0
2
14
Walls, Kaeden
Hon WC Kennedy
17.59
+1.0
1
15
Feenstra, Travis
St Clair
18.45
+1.0
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Day, Carter
Sandwich
39.71
2
2
Hesman, Nathan
Sandwich
40.70
2
3
Mole, Noah
St Thomas of Vil
42.21
2
4
Storr, Brett
St Clair
42.66
2
5
Cowell, Matt
Belle River
43.22
1
6
Gordon, Sam
North Lambton
43.49
1
7
Caron, Dylan
St Clair
43.53
2
8
Taylor, Zach
St Christopher
43.57
2
10
Wilson, Mitch
Lambton Central
43.76
2
9
Weingust, Brian
Vincent Massey
43.76
2
11
Trinier, Spencer
WF Herman
44.04
1
12
Donison, Matt
L’Essor
45.68
1
13
Martinez, Miguel
FJ Brennan
46.69
1
14
Lange, Patrick
St Christopher
55.89
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cipkar, Edwin
Sandwich
43.31
2
2
Sato, Brad
Vincent Massey
44.21
2
3
Mercier, Kalvin
Vincent Massey
44.23
2
4
Zina, Anthony
L’Essor
44.40
2
5
Salisbury, Shane
St Clair
45.19
2
6
Cipkar, Caleb
General Amherst
46.10
2
7
Johnston, Ross
Belle River
47.18
1
8
Richter, Mark
Lambton Central
47.21
2
10
Ireland, Branden
Belle River
47.25
2
9
Kameka, Aaron
St Clair
47.25
1
11
Guillen-Santos, Josue
St Joseph's - Wi
47.61
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parris, Khalil
Sandwich
56.18
2
2
Beaudoin, Shawn
Sandwich
56.96
2
3
Gray, Michael
Lambton Central
57.56
2
4
Hesman, Micah
Sandwich
57.87
2
5
Long, Mitch
Harrow
58.43
2
6
Emode, Mark
Hon WC Kennedy
59.49
2
7
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
1:01.07
2
8
Carter, Jonathan
Assumption Colle
1:02.15
1
9
Rogers, Magnus
Harrow
1:02.16
1
10
Taylor, Nathan
St Christopher
1:02.44
1
11
Igbokwe, Victor
Vincent Massey
1:06.66
2
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Sandwich
45.74
2
2
Relay Team
St Thomas of Vil
46.01
2
3
Relay Team
St Christopher
46.44
2
4
Relay Team
Vincent Massey
46.75
2
5
Relay Team
Northern - Sarni
47.18
2
6
Relay Team
Kingsville
47.47
2
7
Relay Team
Hon WC Kennedy
47.60
2
8
Relay Team
General Amherst
47.76
1
9
Relay Team
Lambton Central
48.61
1
10
Relay Team
Belle River
49.52
1
11
Relay Team
Chatham Christia
49.75
1
--
Relay Team
St Patrick's - S
DNF
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Thomas of Vil
46.12
2
2
Relay Team
Vincent Massey
47.53
2
3
Relay Team
St Anne - Windso
48.09
2
4
Relay Team
St Clair
48.18
2
5
Relay Team
St Christopher
48.33
2
6
Relay Team
St Joseph's - Wi
48.56
2
7
Relay Team
Belle River
49.34
1
8
Relay Team
Riverside
49.66
1
9
Relay Team
General Amherst
49.68
1
10
Relay Team
Essex
50.34
2
11
Relay Team
St Patrick's - S
52.52
1
--
Relay Team
Lambton Central
DQ
2
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Northern - Sarni
42.67
2
2
Relay Team
Sandwich
43.47
2
3
Relay Team
Holy Names - Win
44.12
2
4
Relay Team
WF Herman
44.33
2
5
Relay Team
Essex
44.33
2
6
Relay Team
Lambton Central
44.89
1
7
Relay Team
John McGregor
45.03
2
8
Relay Team
St Joseph's - Wi
45.05
2
9
Relay Team
St Thomas of Vil
45.07
2
10
Relay Team
Hon WC Kennedy
45.59
1
11
Relay Team
St Christopher
47.04
1
12
Relay Team
North Lambton
48.11
1
--
Relay Team
Vincent Massey
DQ
1
Mens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Northern - Sarni
3:23.36
2
2
Relay Team
Sandwich
3:23.55
2
3
Relay Team
WF Herman
3:25.77
2
4
Relay Team
Riverside
3:27.93
2
5
Relay Team
Hon WC Kennedy
3:31.59
2
6
Relay Team
Holy Names - Win
3:32.07
2
7
Relay Team
Vincent Massey
3:36.11
2
8
Relay Team
Lambton Central
3:37.15
2
9
Relay Team
St Christopher
3:45.12
1
10
Relay Team
Assumption Colle
3:48.91
1
11
Relay Team
North Lambton
3:56.09
1
Mens Shot Put 4kg Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Webster, Logan
Kingsville
15.02m
(49'3.25)
1
2
Ellenor, Sam
St Christopher
15.00m
(49'2.5)
1
3
Carscadden, Keith
Belle River
13.89m
(45'6.75)
1
4
Lomazzo, Adam
Sandwich
13.56m
(44'5.75)
1
5
McGlaun, Norvell
WF Herman
13.47m
(44'2.25)
1
6
Parete, Marco
St Clair
13.45m
(44'1.5)
1
7
Gervais, Jay
Vincent Massey
13.44m
(44'1)
1
8
Duncan, Brett
Lambton Central
13.22m
(43'4.25)
1
9
Jamili, Josh
WF Herman
12.55m
(41'2)
1
10
Steeves, Eric
St Christopher
12.40m
(40'8)
1
11
Nantais, Jarrett
Essex
12.33m
(40'5.25)
1
12
Kwait, Justin
Kingsville
12.14m
(39'9.75)
1
13
Carpenter, Brad
Lambton Central
11.94m
(39'2)
1
14
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
11.75m
(38'6.5)
1
15
MacDonald, Devon
Northern - Sarni
10.84m
(35'6.75)
1
16
Williams, Adam
St Clair
10.69m
(35'0.75)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wagner, Travis
Lambton Central
13.21m
(43'4)
1
2
Murray, Threston
John L Forster
12.78m
(41'11)
1
3
Tamming, Kurtis
St Christopher
12.73m
(41'9)
1
4
Lister, Curtis
Tecumseh Vista A
12.60m
(41'4)
1
5
Horney, Josh
Chatham-Kent
12.31m
(40'4.5)
1
6
El-Nasser, Mohammad
Vincent Massey
11.79m
(38'8)
1
7
Desjarlais, Drew
Belle River
11.64m
(38'2.25)
1
8
Thompson, Toniloba
St Joseph's - Wi
11.60m
(38'0.5)
1
9
Merritt, Shane
Essex
11.35m
(37'2.75)
1
10
MacDonald, Collin
Belle River
10.63m
(34'10.5)
1
11
Smith, Cullen
Northern - Sarni
10.60m
(34'9.25)
1
12
Plante, Mathew
Tecumseh Vista A
10.57m
(34'8)
1
13
Golob, Stephen
St Christopher
9.93m
(32'6.75)
1
14
Santavy, Boady
St Christopher
9.91m
(32'6)
1
15
Manley, Dallas
Lambton Central
9.29m
(30'5.75)
1
--
Ball, Mitchell
Chatham Christia
ND
(--)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boersma, Brett
Northern - Sarni
15.95m
(52'3.75)
1
2
Dame, Josh
Essex
15.20m
(49'10.25)
1
3
Medel, Dan
Riverside
14.83m
(48'7.75)
1
4
Paisley, Michael
Lambton Central
14.03m
(46'0.25)
1
5
Ellsworth, Amari
Essex
13.60m
(44'7.25)
1
6
Wortley, Corey
Vincent Massey
13.59m
(44'7)
1
7
Vermette, Andrew
Catholic Central
13.13m
(43'0.75)
1
8
Shepley, Josh
Belle River
12.82m
(42'0.5)
1
9
Harris, Colin
Leamington
12.59m
(41'3.5)
1
10
Nahmabin, Troy
St Clair
12.33m
(40'5.25)
1
11
Innes, JJ
John McGregor
12.15m
(39'10.25)
1
12
Noll, Carter
Lambton Central
11.95m
(39'2.25)
1
13
Collins, Michael
Belle River
11.43m
(37'6)
1
14
Marchand, Andre
Lambton Kent
11.35m
(37'2.75)
1
15
Claridge, Carter
John McGregor
9.62m
(31'6.5)
1
Mens Discus 1kg Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Malenfant, Nolan
Essex
44.24m
(145'1.5)
1
2
Ellenor, Sam
St Christopher
42.28m
(138'8.5)
1
3
Webster, Logan
Kingsville
41.15m
(135'0)
1
4
Garratt, Danny
Northern - Sarni
39.53m
(129'8.25)
1
5
Stevenson, Cal
Belle River
38.24m
(125'5.5)
1
6
Parete, Marco
St Clair
37.97m
(124'6.75)
1
7
Robinet, Jordan
Belle River
35.51m
(116'6)
1
8
Williams, Adam
St Clair
35.07m
(115'0.5)
1
9
Affleck, Trevor
Kingsville
34.92m
(114'6.75)
1
10
Duncan, Brett
Lambton Central
34.87m
(114'4.75)
1
11
Gervais, Jay
Vincent Massey
33.85m
(111'0.5)
1
12
Mazza, Frank
Assumption Colle
32.50m
(106'7.5)
1
13
Carscadden, Keith
Belle River
30.93m
(101'5.5)
1
14
MacDonald, Lauchlin
St Christopher
28.69m
(94'1.5)
1
15
MacDonald, Devon
Northern - Sarni
24.28m
(79'7.75)
1
16
VanKlaveren, Christian
Lambton Central
24.10m
(79'0.75)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pearn, Daniel
Riverside
38.83m
(127'4.5)
1
2
Bondy, Matt
General Amherst
37.28m
(122'3.5)
1
3
Santavy, Boady
St Christopher
36.16m
(118'7.5)
1
4
MacAlpine, Cameron
Lambton Central
35.83m
(117'6.5)
1
5
Lister, Curtis
Tecumseh Vista A
35.40m
(116'1.5)
1
6
Desjarlais, Drew
Belle River
34.73m
(113'11.25)
1
7
Patterson, Hayden
St Christopher
32.85m
(107'9.25)
1
8
Plante, Mathew
Tecumseh Vista A
32.41m
(106'3.75)
1
9
Faubert, Jake
Belle River
29.04m
(95'3.25)
1
10
Horney, Josh
Chatham-Kent
28.72m
(94'2.5)
1
11
Ball, Mitchell
Chatham Christia
28.48m
(93'5.25)
1
12
Seifarth, Isaac
Riverside
27.74m
(91'0)
1
13
Wagner, Travis
Lambton Central
27.62m
(90'7.25)
1
14
Zottl, Mike
Northern - Sarni
26.91m
(88'3.25)
1
15
Nuzum, Justin
St Joseph's - Wi
23.56m
(77'3.5)
1
16
Bueckert, Jeremy
Chatham-Kent
18.30m
(60'0.25)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dame, Josh
Essex
44.76m
(146'10)
1
2
Zottl, Nick
Northern - Sarni
42.84m
(140'6.5)
1
3
Medel, Dan
Riverside
41.16m
(135'0.25)
1
4
Vermette, Andrew
Catholic Central
39.22m
(128'8)
1
5
Noll, Carter
Lambton Central
37.78m
(123'11.25)
1
6
Smith, Ryan
Vincent Massey
37.07m
(121'7.25)
1
7
Girard, Todd
General Amherst
37.03m
(121'5.75)
1
8
Diblasi, Mike
Ursuline College
36.66m
(120'3.25)
1
9
Boersma, Brett
Northern - Sarni
34.23m
(112'3.5)
1
10
Claridge, Carter
John McGregor
33.11m
(108'7.5)
1
11
Shepley, Clay
Harrow
31.60m
(103'8)
1
12
Palmer, Liam
Walkerville
31.24m
(102'5.75)
1
13
Campbell, Scott
Lambton Central
30.85m
(101'2.5)
1
14
Innes, JJ
John McGregor
30.65m
(100'6.5)
1
15
Bailey, Drake
Assumption Colle
30.03m
(98'6.25)
1
16
Nooyen, Kyle
Ursuline College
28.27m
(92'8.75)
1
Mens Javelin 600g Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Withers, Matt
Northern - Sarni
53.83m
(176'7.25)
1
2
Trinier, Spencer
WF Herman
53.11m
(174'2.75)
1
3
Van Espen, Rik
Sandwich
51.14m
(167'9.25)
1
4
Keys, Alex
FJ Brennan
50.52m
(165'8.75)
1
5
Pavey, James
St Patrick's - S
50.13m
(164'5.5)
1
6
McLean, Hayden
St Christopher
48.44m
(158'11)
1
7
Carscadden, Keith
Belle River
45.08m
(147'10.75)
1
8
Bryce, Ben
Lambton Central
43.74m
(143'6)
1
9
Affleck, Trevor
Kingsville
43.38m
(142'3.75)
1
10
Vallee, Dan
St Patrick's - S
43.19m
(141'8.25)
1
11
Fisher, Justin
Vincent Massey
43.12m
(141'5.5)
1
12
Kemmere, Hube
Kingsville
37.73m
(123'9.25)
1
13
Parete, Marco
St Clair
37.38m
(122'7.5)
1
14
Bonkink, Taylor
Kingsville
36.58m
(120'0)
1
15
McAuley, Jay
St Patrick's - S
36.19m
(118'8.75)
1
16
Sidhu, Manraj
Northern - Sarni
33.44m
(109'8.5)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jaworski, Steven
FJ Brennan
42.10m
(138'1.25)
1
2
Garrity, Travis
St Patrick's - S
40.76m
(133'8.5)
1
3
Ramsey, Gavin
Essex
39.18m
(128'6.5)
1
4
Ball, Mitchell
Chatham Christia
37.96m
(124'6.25)
1
5
Manley, Dallas
Lambton Central
37.68m
(123'7.25)
1
6
Dabanovich, Devin
St Christopher
37.10m
(121'8.5)
1
7
Anderson, Joey
Essex
37.10m
(121'8.5)
1
8
Faubert, Jake
Belle River
36.89m
(121'0.25)
1
9
Merritt, Shane
Essex
34.39m
(112'9.75)
1
10
Patterson, Hayden
St Christopher
34.11m
(111'10.75)
1
11
Lalonde, Lucas
St Joseph's - Wi
30.99m
(101'8)
1
12
Horney, Josh
Chatham-Kent
30.88m
(101'3.75)
1
13
Carpenter, Brett
Lambton Central
30.44m
(99'10.25)
1
14
Kucera, Lee
Chatham-Kent
22.79m
(74'9)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Paisley, Michael
Lambton Central
57.26m
(187'10.25)
1
2
Hackney, Aaron
Sandwich
54.59m
(179'1)
1
3
Shepley, Josh
Belle River
51.76m
(169'9.75)
1
4
Jasmin, Sam
Northern - Sarni
49.77m
(163'3.25)
1
5
Bazzi, Hussein
Vincent Massey
49.42m
(162'1.5)
1
6
Litt, Braden
St Clair
45.92m
(150'7.75)
1
7
Helps, Steven
Lambton Central
45.61m
(149'7.5)
1
8
LeClair, Kellen
FJ Brennan
44.86m
(147'2)
1
9
Collins, Michael
Belle River
41.67m
(136'8.5)
1
10
Sandhawalia, Mickey
Vincent Massey
40.64m
(133'4)
1
11
Coulufous, Matt
Holy Names - Win
36.73m
(120'6)
1
12
Bolt, Willie
Ridgetown
34.51m
(113'2.5)
1
13
Arnold, Glen
Ursuline College
31.89m
(104'7.5)
1
14
Sharpe, Simon
Chatham-Kent
28.89m
(94'9.25)
1
15
Bailey, Matt
Ridgetown
28.35m
(93'0)
1
--
Bailey, Drake
Assumption Colle
FOUL
(--)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Willemse, Kevin
St Christopher
1.81m
(5'11.25)
1
2
Swarath, Matt
Lambton Central
1.78m
(5'10)
1
3
Koomans, Jonathan
Chatham Christia
1.75m
(5'8.75)
1
4
Toews, Derek
United Mennonite
1.70m
(5'6.75)
1
4
Okoko, Marvin
Holy Names - Win
1.70m
(5'6.75)
1
6
Gordon, Sam
North Lambton
1.70m
(5'6.75)
1
7
Lloyd, Shawn
Vincent Massey
1.70m
(5'6.75)
1
8
Bortilon, Angelo
Holy Names - Win
1.70m
(5'6.75)
1
9
VanKlaveren, Christian
Lambton Central
1.65m
(5'4.75)
1
10
Montgomery, Jon
Chatham-Kent
1.60m
(5'2.75)
1
10
Cabral, John
Leamington
1.60m
(5'2.75)
1
12
Hesman, Nathan
Sandwich
1.55m
(5'1)
1
12
Folani, Fian
Holy Names - Win
1.55m
(5'1)
1
14
Sidhu, Manraj
Northern - Sarni
1.55m
(5'1)
1
15
Van Espen, Rik
Sandwich
1.50m
(4'11)
1
16
Bryce, Hunter
Lambton Central
1.45m
(4'9)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kellier, Cai
Chatham-Kent
1.61m
(5'3.25)
1
2
DeMoor, Joel
St Christopher
1.58m
(5'2)
1
3
Whitbread, Tyler
St Clair
1.55m
(5'1)
1
4
McGugan, Brett
Northern - Sarni
1.50m
(4'11)
1
5
Padayachy, Zachary
Lambton Central
1.50m
(4'11)
1
6
Giovanatti, Noah
St Thomas of Vil
1.50m
(4'11)
1
7
Howard, Logan
Ursuline College
1.50m
(4'11)
1
8
Gyemi, Brad
St Anne - Windso
1.50m
(4'11)
1
11
Abualkhair, Abdallah
Hon WC Kennedy
1.45m
(4'9)
1
12
McEachern, Kyle
Lambton Central
1.45m
(4'9)
1
9
Hu, Edmond
Vincent Massey
1.45m
(4'9)
1
9
Garrity, Travis
St Patrick's - S
1.45m
(4'9)
1
13
Knight, Michael
Sandwich
1.40m
(4'7)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell, Scott
Lambton Central
1.96m
(6'5)
1
2
Froese, Cornelius
Leamington
1.93m
(6'3.75)
1
3
Beaudoin, Shawn
Sandwich
1.85m
(6'0.75)
1
4
Parris, Khalil
Sandwich
1.80m
(5'10.75)
1
5
Way, Trevor
Vincent Massey
1.80m
(5'10.75)
1
6
Neumann, Stephen
Kingsville
1.75m
(5'8.75)
1
7
Kristalovich, Cole
Sandwich
1.75m
(5'8.75)
1
10
Cipkar, Silas
General Amherst
1.70m
(5'6.75)
1
8
Prong, Tyler
North Lambton
1.70m
(5'6.75)
1
8
Helps, Steven
Lambton Central
1.70m
(5'6.75)
1
11
Slaughter, Colton
Northern - Sarni
1.65m
(5'4.75)
1
12
Goertz, Zach
Northern - Sarni
1.60m
(5'2.75)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bortilon, Angelo
Holy Names - Win
6.30m
(20'8)
+1.8
1
2
James, Khaliel
Catholic Central
6.26m w
(20'6.25)
+2.8
1
3
Wolfe, Skye
Essex
6.23m
(20'5.25)
+1.0
1
4
Enache, Roland
Chatham-Kent
5.98m
(19'7.25)
+1.4
1
5
Willemse, Kevin
St Christopher
5.82m
(19'1)
+1.1
1
6
Okoko, Marvin
Holy Names - Win
5.76m w
(18'10.75)
+2.1
1
7
Toews, Derek
United Mennonite
5.75m
(18'10.25)
+2.0
1
8
Withers, Matt
Northern - Sarni
5.66m w
(18'6.75)
+3.2
1
9
Kah, Dayvon
WF Herman
5.39m
(17'8)
+1.5
1
10
Vallee, Dan
St Patrick's - S
5.36m
(17'7)
+2.0
1
11
Jamili, Josh
WF Herman
5.33m w
(17'5.75)
+2.3
1
12
Rogers, Brendan
Blenheim
4.96m
(16'3.25)
nwi
1
13
Oakey, Craig
Blenheim
4.90m
(16'0.75)
+1.3
1
14
Wymenga, Dylan
Chatham Christia
4.54m
(14'10.5)
+1.1
1
--
Lloyd, Shawn
Vincent Massey
FOUL
(--)
nwi
1
--
Lange, Patrick
St Christopher
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rampillo, Ranz
Holy Names - Win
5.46m
(17'10.75)
nwi
1
2
Maness, Gee
St Clair
5.41m
(17'8.75)
nwi
1
3
DeMoor, Joel
St Christopher
5.26m
(17'3)
nwi
1
4
Pebenitio, Matt
St Thomas of Vil
5.25m
(17'2.5)
nwi
1
5
Trottier, Brenden
Lambton Central
5.20m
(17'0.5)
nwi
1
6
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
5.11m
(16'9)
nwi
1
7
Neuts, Kevin
St Thomas of Vil
5.03m
(16'6)
nwi
1
8
Sarweh, Stephen
St Anne - Windso
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
9
Hu, Edmond
Vincent Massey
4.91m
(16'1.25)
nwi
1
10
Brooks, Donnovan
John L Forster
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
11
Hinnegan, Tyler
Lambton Kent
4.77m
(15'7.75)
nwi
1
12
Meloche, Beau
General Amherst
4.74m
(15'6.5)
nwi
1
13
Whittal, Nate
Chatham-Kent
4.71m
(15'5.25)
nwi
1
14
Ingles, Steven
Alexander MacKen
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
15
Kucera, Lee
Chatham-Kent
4.41m
(14'5.5)
nwi
1
16
Shaw, Tyler
Ridgetown
3.88m
(12'8.75)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gauthier, Jaydon
WF Herman
6.69m
(21'11.25)
nwi
1
2
Gardner, Destin
Vincent Massey
6.58m
(21'7)
nwi
1
3
Ascott, Mike
WF Herman
6.56m
(21'6.25)
nwi
1
4
Brown, Cormac
St Patrick's - S
6.39m
(20'11.5)
nwi
1
5
Kelly, Ben
Sarnia
6.25m
(20'6)
nwi
1
6
Davis, Tyrell
Catholic Central
6.15m
(20'2)
nwi
1
7
Gittens, Martin
Wallaceburg
6.09m
(19'11.75)
nwi
1
8
Nelson, Mitchell
Sandwich
6.05m
(19'10)
nwi
1
9
Rupert, Brody
Vincent Massey
5.93m
(19'5.25)
nwi
1
10
Long, Mitch
Harrow
5.90m
(19'4.25)
nwi
1
11
Taveirne, Mitchell
Essex
5.77m
(18'11)
nwi
1
12
Hueniken, Luke
Chatham-Kent
5.71m
(18'8.75)
nwi
1
13
Elder, Cody
John McGregor
5.61m
(18'4.75)
nwi
1
14
Helps, Steven
Lambton Central
5.46m
(17'10.75)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bortilon, Angelo
Holy Names - Win
13.24m
(43'5.25)
nwi
1
2
Soucie, Preston
Hon WC Kennedy
12.24m
(40'1.75)
nwi
1
3
Okoko, Marvin
Holy Names - Win
12.00m
(39'4.25)
nwi
1
4
Koomans, Jonathan
Chatham Christia
11.74m
(38'6)
nwi
1
5
Folani, Fian
Holy Names - Win
11.72m
(38'5.25)
nwi
1
6
Swarath, Matt
Lambton Central
11.60m
(38'0.5)
nwi
1
7
Toews, Derek
United Mennonite
11.31m
(37'1.25)
nwi
1
8
Withers, Matt
Northern - Sarni
11.19m
(36'8.5)
nwi
1
9
Tutu, Munis
John L Forster
11.06m
(36'3.25)
nwi
1
10
Al-Jami, Ismail
Vincent Massey
11.00m
(36'1)
nwi
1
11
Wilson, Joel
General Amherst
10.79m
(35'4.75)
nwi
1
12
Taylor, Zach
St Christopher
10.44m
(34'3)
nwi
1
13
McGuire, Jon
Lambton Central
10.29m
(33'9)
nwi
1
14
Seed, Cameron
Chatham-Kent
9.95m
(32'7.5)
nwi
1
--
Vallee, Dan
St Patrick's - S
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
12.68m w
(41'7)
+2.3
1
2
Thomas, Jack
North Lambton
12.40m w
(40'8)
+2.2
1
3
Jones, Aramri
Riverside
11.73m
(38'5.75)
+1.8
1
4
Maness, Gee
St Clair
11.69m w
(38'4)
+3.8
1
5
Howard, Logan
Ursuline College
11.53m w
(37'9.75)
+3.4
1
6
Sarweh, Stephen
St Anne - Windso
11.49m w
(37'8.25)
+4.1
1
7
Sato, Brad
Vincent Massey
11.33m w
(37'2)
+2.1
1
8
Klassen, Matthias
Belle River
11.10m w
(36'5)
+3.7
1
9
Whittal, Nate
Chatham-Kent
10.77m w
(35'4)
+2.5
1
10
Hu, Edmond
Vincent Massey
10.72m w
(35'2)
+2.3
1
11
Patterson, Hayden
St Christopher
10.64m w
(34'10.75)
+2.1
1
12
Chacko, Noah
United Mennonite
10.61m
(34'9.5)
+2.0
1
12
Gyemi, Brad
St Anne - Windso
10.61m
(34'9.5)
+1.3
1
14
Oulds, Austin
Chatham-Kent
10.50m w
(34'5.25)
+2.3
1
15
Mayhead, Alex
Lambton Central
10.48m w
(34'4.5)
+4.4
1
16
McEachern, Kyle
Lambton Central
9.48m w
(31'1)
+3.5
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ascott, Mike
WF Herman
13.67m w
(44'10)
+3.0
1
2
Thompson, Malcolm
Holy Names - Win
13.09m
(42'11.25)
+1.7
1
3
Gauthier, Jaydon
WF Herman
13.04m w
(42'9.25)
+2.2
1
4
Clarke, Collin
Sandwich
12.74m w
(41'9.5)
+3.0
1
5
Current, Dante
Holy Names - Win
12.43m w
(40'9.25)
+2.1
1
6
Giorgi, Mike
Lambton Central
12.29m
(40'3.75)
+1.8
1
7
Taveirne, Mitchell
Essex
12.27m w
(40'3)
+3.2
1
8
Gittens, Martin
Wallaceburg
11.90m
(39'0.5)
+1.4
1
9
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
11.89m
(39'0)
+0.4
1
10
Froese, Cornelius
Leamington
11.64m w
(38'2.25)
+2.6
1
11
Brown, Cormac
St Patrick's - S
11.40m
(37'4.75)
nwi
1
12
Bell, Josh
Lambton Central
11.11m w
(36'5.25)
+2.3
1
13
Maerz, Brent
Chatham Christia
10.98m
(36'0.25)
+1.7
1
14
Lang, Wallace
Lambton Central
10.89m w
(35'8.5)
+2.4
1
--
Warkentin, Chris
United Mennonite
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Primeau, Devan
WF Herman
3.40m
(11'1.75)
1
2
Smit, Jandre
Kingsville
3.40m
(11'1.75)
1
3
Lupas, Richard
St Anne - Windso
2.95m
(9'8)
1
4
Lomazzo, Adam
Sandwich
2.80m
(9'2)
1
5
Pelland, Erik
Sandwich
2.65m
(8'8.25)
1
6
Demers, Luke
Sandwich
2.50m
(8'2.25)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Steen, Jack
St Anne - Windso
2.75m
(9'0.25)
1
2
Gyemi, Brad
St Anne - Windso
2.75m
(9'0.25)
1
3
Hughes, Bryce
St Anne - Windso
2.15m
(7'0.5)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hesman, Micah
Sandwich
3.65m
(11'11.5)
1
2
McAiney, Ryan
St Anne - Windso
3.50m
(11'5.75)
1
2
Abbruzzese, Corey
Kingsville
3.50m
(11'5.75)
1
4
McNevin, Grahame
Sandwich
3.35m
(10'11.75)
1
5
Meyer, Jay
St Anne - Windso
3.35m
(10'11.75)
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Habuda, Isabella
Belle River
12.64w
+2.5
1
2
Eves, McKayla
Lambton Central
12.70w
+2.5
1
3
Griffiths, Jade
Maranatha Christ
12.82w
+2.5
1
4
Chretien, Cassie
L’Essor
13.11w
+2.5
1
5
Branton, Shelby
St Thomas of Vil
13.31w
+2.5
1
6
Fox, Renee
Lajeunesse
13.35w
+2.5
1
7
Rops, Jenna
Lambton Central
13.41w
+2.5
1
8
Chapados, Sydney
Vincent Massey
13.44w
+2.5
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Habuda, Isabella
Belle River
12.76
+1.2
2
2
Eves, McKayla
Lambton Central
12.91
nwi
1
3
Griffiths, Jade
Maranatha Christ
12.93
+1.2
2
5
Chretien, Cassie
L’Essor
13.13
+1.2
2
4
Branton, Shelby
St Thomas of Vil
13.38
nwi
1
6
Rops, Jenna
Lambton Central
13.54
nwi
1
7
Fox, Renee
Lajeunesse
13.57
+1.2
2
8
Chapados, Sydney
Vincent Massey
13.59
+1.2
2
9
Couvillon, Natalie
Holy Names - Win
13.67
nwi
1
10
Davis, Olivia
Chatham-Kent
13.84
+1.2
2
11
Barnes, Rianne
Chatham-Kent
13.89
nwi
1
12
Kancko, Chloe
St Anne - Windso
13.89
nwi
1
13
Weiss, Sidney
Northern - Sarni
13.91
nwi
1
14
Chevalier, Alecia
Ursuline College
13.94
+1.2
2
15
Gagner, Maddie
John McGregor
14.09
nwi
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCloskey, Madeline
Essex
12.63
+1.1
1
2
Egbedeyi-Emmanuel, Onaop
Vincent Massey
13.03
+1.1
1
3
Hurst, Jasmine
General Amherst
13.14
+1.1
1
4
Johnson, Alicia
St Christopher
13.31
+1.1
1
5
McNally, Gina
North Lambton
13.38
+1.1
1
6
Webb, Kadianne
Chatham-Kent
13.47
+1.1
1
7
Howes, Hayley
Vincent Massey
13.50
+1.1
1
8
McGlynn, Jocelyn
Ursuline College
13.69
+1.1
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McCloskey, Madeline
Essex
12.58
+1.2
1
2
Egbedeyi-Emmanuel, Onaop
Vincent Massey
12.94
+0.0
2
3
Hurst, Jasmine
General Amherst
13.03
+0.0
2
5
Johnson, Alicia
St Christopher
13.14
+0.0
2
4
Howes, Hayley
Vincent Massey
13.20
+1.2
1
6
McNally, Gina
North Lambton
13.21
+1.2
1
7
Webb, Kadianne
Chatham-Kent
13.31
+1.2
1
8
McGlynn, Jocelyn
Ursuline College
13.47
+1.2
1
9
Roovers, Tori
Essex
13.54
+0.0
2
10
Stupar, Ana
Tecumseh Vista A
13.63
+0.0
2
11
Muzzatti, Morgan
Sandwich
13.67
+1.2
1
12
Hutchings, Jacquie
St Anne - Windso
13.89
+0.0
2
13
McCormick, Cindy
Lambton Central
13.95
+0.0
2
14
Larocque, Elaine
Northern - Sarni
13.99
+1.2
1
15
Marentette, Emilee
Tilbury
14.00
+1.2
1
16
Eastcott, Summer
Ursuline College
14.11
+0.0
2
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
12.36
+0.0
1
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.81
+0.0
1
3
Holdaway, Leanne
Northern - Sarni
12.92
+0.0
1
4
Horvath, Carly
Ursuline College
13.04
+0.0
1
5
MacLean, Anisha
Chatham-Kent
13.06
+0.0
1
6
Pantic, Tina
WF Herman
13.07
+0.0
1
7
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
13.08
+0.0
1
8
McPhail, Shauna
Lambton Central
13.20
+0.0
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
12.42
+1.3
2
3
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
12.82
+1.3
2
5
Holdaway, Leanne
Northern - Sarni
12.84
+1.3
2
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.88
+1.3
1
7
Horvath, Carly
Ursuline College
13.04
+1.3
2
4
Pantic, Tina
WF Herman
13.05
+1.3
1
6
MacLean, Anisha
Chatham-Kent
13.05
+1.3
1
8
McPhail, Shauna
Lambton Central
13.15
+1.3
2
9
Penney, Bailey
Riverside
13.21
+1.3
1
10
Deschamps, Raegan
Sandwich
13.25
+1.3
2
11
Quick, Amber
Leamington
13.54
+1.3
1
12
Ayo-Olaniyan, Ore
St Joseph's - Wi
13.55
+1.3
2
13
Jones, Olivia
Ursuline College
13.66
+1.3
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Habuda, Isabella
Belle River
25.96w
+3.8
1
2
Akins, Jada
Sandwich
26.35w
+3.8
1
3
Fox, Renee
Lajeunesse
27.28w
+3.8
1
4
Sparnaay, Emma
Belle River
27.29w
+3.8
1
5
Rops, Jenna
Lambton Central
27.87w
+3.8
1
6
Chauvin, Shayla
Belle River
28.50w
+3.8
1
7
Kancko, Chloe
St Anne - Windso
28.78w
+3.8
1
8
Chevalier, Alecia
Ursuline College
29.06w
+3.8
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Akins, Jada
Sandwich
26.60
+1.2
1
2
Habuda, Isabella
Belle River
26.78
+2.0
2
3
Fox, Renee
Lajeunesse
27.40
+2.0
2
5
Sparnaay, Emma
Belle River
27.94
+2.0
2
4
Rops, Jenna
Lambton Central
28.16
+1.2
1
7
Chauvin, Shayla
Belle River
28.34
+2.0
2
8
Kancko, Chloe
St Anne - Windso
28.64
+2.0
2
6
Chevalier, Alecia
Ursuline College
28.71
+1.2
1
9
Weiss, Sidney
Northern - Sarni
28.91
+2.0
2
10
Jerald, Mikayla
Sandwich
29.00
+1.2
1
11
Crawford, Kelsey
Northern - Sarni
29.17
+1.2
1
12
Barnes, Rianne
Chatham-Kent
29.44
+1.2
1
13
Fairbairn, Katrina
Northern - Sarni
29.45
+2.0
2
14
Pettit, Kierstynn
St Christopher
29.72
+1.2
1
15
Davis, Olivia
Chatham-Kent
30.28
+2.0
2
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCloskey, Madeline
Essex
26.48w
+3.8
1
2
Hurst, Jasmine
General Amherst
26.71w
+3.8
1
3
McNally, Gina
North Lambton
26.89w
+3.8
1
4
Johnson, Alicia
St Christopher
27.80w
+3.8
1
5
Muzzatti, Morgan
Sandwich
27.92w
+3.8
1
6
O'Gorman, Brooke
St Thomas of Vil
28.34w
+3.8
1
7
Wilson, Elissa
St Christopher
28.55w
+3.8
1
8
McGlynn, Jocelyn
Ursuline College
28.65w
+3.8
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hurst, Jasmine
General Amherst
27.05
+0.0
1
3
McNally, Gina
North Lambton
27.13
+0.0
1
2
McCloskey, Madeline
Essex
27.51
+0.0
2
5
Muzzatti, Morgan
Sandwich
27.92
+0.0
1
7
O'Gorman, Brooke
St Thomas of Vil
28.01
+0.0
1
4
Johnson, Alicia
St Christopher
28.20
+0.0
2
8
Wilson, Elissa
St Christopher
28.39
+0.0
1
6
McGlynn, Jocelyn
Ursuline College
28.50
+0.0
2
9
King, Emma
Belle River
28.68
+0.0
1
10
Marentette, Emilee
Tilbury
28.80
+0.0
1
11
Jack-Popovich, Maya
Sandwich
28.93
+0.0
2
12
Stupar, Ana
Tecumseh Vista A
29.09
+0.0
2
13
Wierenga, Mariet
Ursuline College
29.12
+0.0
1
14
Larocque, Elaine
Northern - Sarni
29.20
+0.0
2
15
Felton, Kyra
Wallaceburg
30.30
+0.0
2
16
Cotton, Victoria
Belle River
32.71
+0.0
2
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
24.82w
+5.2
1
2
Reddy, Michelle
St Christopher
25.13w
+5.2
1
3
Dalley, Madison
Belle River
25.58w
+5.2
1
4
Wolfe, Sierra
Essex
26.19w
+5.2
1
5
Brosseau, Samantha
Catholic Central
26.54w
+5.2
1
6
Fleming, Courtney
Sandwich
26.55w
+5.2
1
7
Pantic, Tina
WF Herman
26.88w
+5.2
1
--
Horvath, Carly
Ursuline College
FSw
+5.2
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Reddy, Michelle
St Christopher
25.83w
+2.4
2
3
Dalley, Madison
Belle River
25.99w
+2.4
2
2
Omahen, Emily
St Anne - Windso
26.03w
+2.3
1
4
Brosseau, Samantha
Catholic Central
26.14w
+2.3
1
5
Fleming, Courtney
Sandwich
26.41w
+2.3
1
6
Pantic, Tina
WF Herman
26.96w
+2.4
2
7
MacLean, Anisha
Chatham-Kent
27.04w
+2.3
1
8
Horvath, Carly
Ursuline College
27.34w
+2.3
1
9
Caraher, Chantal
Northern - Sarni
27.38w
+2.3
1
10
Wolfe, Sierra
Essex
27.68w
+2.3
1
11
Penney, Bailey
Riverside
27.73w
+2.4
2
12
Deschamps, Raegan
Sandwich
28.28w
+2.4
2
13
Gilhula, Clare
Ursuline College
28.31w
+2.4
2
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Del Monte, Paiton
Vincent Massey
58.95
2
2
Gill, Brittany
St Anne - Windso
59.38
2
3
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
59.60
2
4
Akins, Jada
Sandwich
1:01.15
2
5
Scane, Stephanie
Hon WC Kennedy
1:01.25
2
6
Habuda, Isabella
Belle River
1:01.88
2
7
Mcnaughton, Marissa
St Anne - Windso
1:02.48
2
8
Sparnaay, Emma
Belle River
1:04.12
2
9
Therrien, Michaela
Belle River
1:04.74
1
10
Pettit, Kierstynn
St Christopher
1:04.97
1
11
Derynck, Raquelle
John McGregor
1:08.26
1
12
Jacques, Alanna
Lambton Central
1:08.29
1
13
Myers, Madison
North Lambton
1:08.59
1
14
Ennett, Victoria
Northern - Sarni
1:09.42
1
15
Craven, Amanda
Ursuline College
1:09.89
1
--
Rops, Jenna
Lambton Central
DNF
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bracci, Brianne
Vincent Massey
59.16
2
2
Hurst, Jasmine
General Amherst
1:01.76
2
3
McNally, Gina
North Lambton
1:02.70
2
4
MacIsaac, Shae-Lyn
FJ Brennan
1:02.96
2
5
Wilson, Elissa
St Christopher
1:04.49
2
6
Marton, Aleah
General Amherst
1:04.52
2
7
Hutchings, Jacquie
St Anne - Windso
1:05.19
1
8
Huzevka, Madison
Northern - Sarni
1:05.71
2
9
McCormick, Cindy
Lambton Central
1:06.80
1
10
Noble, Mackenzie
Assumption Colle
1:07.48
1
11
Momney, Stephanie
FJ Brennan
1:08.50
1
12
Thompson, Catherine
Ursuline College
1:08.86
1
13
Rossi, Kendra
Hon WC Kennedy
1:09.61
1
14
Taylor, Mary
Tilbury
1:10.56
1
15
Iantosca, Gillian
Ursuline College
1:11.66
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Reddy, Michelle
St Christopher
58.39
2
2
Dalley, Madison
Belle River
59.61
2
3
McLean, Alex
WF Herman
1:00.13
2
4
Wolfe, Sierra
Essex
1:00.27
2
5
Fleming, Courtney
Sandwich
1:00.83
2
6
Nicholas, Breanne
Blenheim
1:01.72
2
7
Smith, Siobhan
Northern - Sarni
1:01.80
1
8
Pantic, Tina
WF Herman
1:01.96
1
9
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
1:02.13
2
10
Bechard, Amber
St Anne - Windso
1:02.31
1
11
Trombley, Carlie
Holy Names - Win
1:02.33
2
12
Rops, Jillian
Lambton Central
1:03.01
1
13
MacLean, Anisha
Chatham-Kent
1:03.30
1
14
Praill, Stephanie
Ursuline College
1:05.95
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Del Monte, Paiton
Vincent Massey
2:23.26
2
2
Gill, Brittany
St Anne - Windso
2:24.68
2
3
Deery, Allison
St Christopher
2:25.93
2
4
Holman, Lauren
St Christopher
2:27.57
2
5
Therrien, Michaela
Belle River
2:30.18
2
6
Gaudette, Jessica
St Anne - Windso
2:31.35
2
7
Sparnaay, Emma
Belle River
2:35.86
2
8
Duic, Sarah
St Anne - Windso
2:36.81
2
9
Myers, Madison
North Lambton
2:36.97
1
10
Smith, Carissa
Lambton Central
2:38.29
1
11
Blondin, Loralyn
Sarnia
2:39.42
1
12
McCreath Fragakis, Erinn
North Lambton
2:40.64
1
13
Luna, Ashley
St Joseph's - Wi
2:43.93
1
14
Conlon, Lexi
Belle River
2:44.51
1
15
Rintjema, Andrea
Chatham Christia
2:54.79
1
16
Grant, Brooke
Ursuline College
3:13.82
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bracci, Brianne
Vincent Massey
2:20.88
2
2
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
2:22.42
2
3
Conte, Taylor
St Thomas of Vil
2:25.73
2
4
Ulicny, Nancy
St Anne - Windso
2:29.88
2
5
Zuccato, Amy
Cardinal Carter
2:34.21
2
6
Auger, Georgia
Northern - Sarni
2:37.90
2
7
Roy, Kaden
FJ Brennan
2:37.96
1
8
Vanderhelm, Anika
Northern - Sarni
2:40.96
1
9
Thompson, Catherine
Ursuline College
2:42.07
1
10
DeVet, Martina
St Christopher
2:42.63
1
11
Pizzicaroli, Sara
St Anne - Windso
2:42.86
2
12
Noble, Mackenzie
Assumption Colle
2:43.80
1
13
Tomlinson, Madison
St Christopher
2:47.94
1
14
Rountree, Anais
John McGregor
2:52.21
2
15
Turner, Sophie
Chatham-Kent
2:55.64
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moore, Alexandra
Vincent Massey
2:19.21
2
2
Reddy, Michelle
St Christopher
2:19.23
2
3
Smith, Siobhan
Northern - Sarni
2:22.25
2
4
Trombley, Carlie
Holy Names - Win
2:23.66
2
5
Limb, Darian
Lambton Central
2:24.89
2
6
Wright, Ciara
Northern - Sarni
2:27.08
2
7
Wolfe, Sierra
Essex
2:29.00
2
8
McLean, Alex
WF Herman
2:31.82
2
9
Soucie, Delia
Lajeunesse
2:33.13
1
10
Marsh, Carly
Ursuline College
2:39.36
1
11
MacNeil, Breagh
Belle River
2:40.29
1
12
Praill, Stephanie
Ursuline College
2:43.78
1
13
Harrogate, Meghan
Chatham-Kent
2:44.50
1
14
McArthur, Avery
Ursuline College
2:46.11
1
15
Delic, Leina
Hon WC Kennedy
2:46.65
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Little, Olivia
Vincent Massey
4:53.39
1
2
Deery, Allison
St Christopher
5:05.43
1
3
Holman, Lauren
St Christopher
5:11.01
1
4
Multari, Ciara
Sandwich
5:11.05
1
5
Williams, Emily
North Lambton
5:13.84
1
6
Jones, Morgan
Sandwich
5:16.58
1
7
Colman, Shae
Northern - Sarni
5:22.56
1
8
Gaudette, Jessica
St Anne - Windso
5:26.08
1
9
Hoekstra, Rachel
Chatham Christia
5:27.62
1
10
Moore, Kaitlyn
Vincent Massey
5:28.03
1
11
Taylor, Bridget
Riverside
5:39.84
1
12
Taiariol, MacKenzie
WF Herman
5:43.14
1
13
Conlon, Lexi
Belle River
5:46.85
1
14
Rintjema, Andrea
Chatham Christia
5:54.82
1
15
Grant, Brooke
Ursuline College
5:58.96
1
16
Nauta, Julie
Blenheim
5:59.31
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bracci, Brianne
Vincent Massey
4:49.22
1
2
Conte, Taylor
St Thomas of Vil
4:50.73
1
3
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
4:55.27
1
4
Ulicny, Nancy
St Anne - Windso
5:07.11
1
5
Zuccato, Amy
Cardinal Carter
5:16.96
1
6
Black, Megan
North Lambton
5:19.48
1
7
Yancy, Genevieve
Lajeunesse
5:26.64
1
8
Brandon, Leslie
St Clair
5:27.28
1
9
Tomlinson, Madison
St Christopher
5:28.87
1
10
McNeil, Kestrel
Belle River
5:46.86
1
11
Thompson, Catherine
Ursuline College
5:48.67
1
12
MacLean, Sophie
Ursuline College
5:50.59
1
13
Baggio, Keeley
Ursuline College
5:52.50
1
14
Mendoza, Bea
Northern - Sarni
5:54.76
1
15
Bayliss, Georgia
Wallaceburg
6:04.99
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Moore, Alexandra
Vincent Massey
4:48.25
1
2
Parkes, Nicki
St Christopher
4:51.99
1
3
Martin, Jazmin
Belle River
4:52.77
1
4
Wright, Ciara
Northern - Sarni
4:59.57
1
5
Limb, Darian
Lambton Central
5:00.54
1
6
Jubenville, Mandie
WF Herman
5:03.06
1
7
Magtanong, Bernadette
Northern - Sarni
5:06.04
1
8
Lee, Erinn
Wallaceburg
5:11.79
1
9
Flook, Olivia
Blenheim
5:15.94
1
10
Marsh, Carly
Ursuline College
5:34.55
1
11
De Liberato, Katrina
Chatham-Kent
5:42.91
1
12
MacNeil, Breagh
Belle River
5:44.16
1
13
Fisico, Lauren
Sandwich
5:44.45
1
14
Dipasquale, Hannah
St Thomas of Vil
5:46.39
1
15
Shaw, Cara
General Amherst
5:47.53
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Little, Olivia
Vincent Massey
10:45.23
1
2
Deery, Allison
St Christopher
11:35.39
1
3
Williams, Emily
North Lambton
11:35.43
1
4
Multari, Ciara
Sandwich
11:37.99
1
5
Jones, Morgan
Sandwich
11:38.48
1
6
Hawkins, Sydney
Riverside
11:41.79
1
7
Stewart, Maddie
Northern - Sarni
12:02.95
1
8
Holman, Lauren
St Christopher
12:09.12
1
9
Colman, Shae
Northern - Sarni
12:19.14
1
10
Hoekstra, Rachel
Chatham Christia
12:20.46
1
11
Moore, Kaitlyn
Vincent Massey
12:44.80
1
12
Taylor, Bridget
Riverside
12:55.98
1
13
Scott, Jesse
Kingsville
13:11.99
1
14
Smith, Carissa
Lambton Central
13:29.15
1
15
Conlon, Lexi
Belle River
13:37.66
1
16
Nauta, Julie
Blenheim
14:56.09
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
11:34.06
1
2
Ulicny, Nancy
St Anne - Windso
11:42.39
1
3
Zuccato, Amy
Cardinal Carter
11:57.03
1
4
Black, Megan
North Lambton
12:02.60
1
5
Yancy, Genevieve
Lajeunesse
12:14.27
1
6
Ferguson, Felishia
Leamington
12:17.70
1
7
Mendoza, Bea
Northern - Sarni
12:56.86
1
8
Ammoscato, Jordan
Sandwich
13:03.16
1
9
Brandon, Leslie
St Clair
13:06.57
1
10
Bachtold, Alexandra
Walkerville
13:31.49
1
11
MacLean, Sophie
Ursuline College
13:58.22
1
12
Liddle, Grace
Hon WC Kennedy
13:59.38
1
13
Barnes, Sophie
Lambton Central
14:06.83
1
14
Rankin, Jenna
Lambton Central
14:51.78
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Martin, Jazmin
Belle River
10:54.06
1
2
Bracci, Ashley
Vincent Massey
11:11.47
1
3
Parkes, Nicki
St Christopher
11:21.61
1
4
Odegard, Paige
Northern - Sarni
11:24.60
1
5
Lee, Erinn
Wallaceburg
11:30.56
1
6
Flook, Olivia
Blenheim
11:36.47
1
7
Limb, Darian
Lambton Central
11:54.39
1
8
DuMalo, Linda
Northern - Sarni
12:19.54
1
9
Namespetra, Sara
Essex
12:51.37
1
10
Fisico, Lauren
Sandwich
12:58.31
1
11
De Liberato, Katrina
Chatham-Kent
13:03.31
1
12
Shaw, Cara
General Amherst
13:15.87
1
13
MacNeil, Breagh
Belle River
13:26.01
1
14
Andrews, Rachel
Hon WC Kennedy
13:44.01
1
--
Pizzolitto, Nadia
Assumption Colle
DNF
1
Womens 1500m Steeple Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Parkes, Nicki
St Christopher
5:20.15
1
2
Bracci, Ashley
Vincent Massey
5:29.55
1
3
Jubenville, Mandie
WF Herman
5:30.48
1
4
Flook, Olivia
Blenheim
5:33.70
1
5
Williams, Emily
North Lambton
5:33.87
1
6
Odegard, Paige
Northern - Sarni
5:33.91
1
7
Lee, Erinn
Wallaceburg
5:33.93
1
8
Namespetra, Sara
Essex
6:08.07
1
9
Smith, Carissa
Lambton Central
6:14.75
1
10
Leduc, Rachelle
Vincent Massey
6:21.27
1
11
Pizzolitto, Nadia
Assumption Colle
6:22.27
1
12
McNeil, Kestrel
Belle River
6:22.32
1
13
Dipasquale, Hannah
St Thomas of Vil
6:24.28
1
14
Shaw, Cara
General Amherst
6:35.41
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
12.36
+0.0
1
2
Ducre, Neely
Sandwich
12.78
+0.0
1
3
Straatman, Mallory
Lambton Central
12.82
+0.0
1
4
Weiss, Sidney
Northern - Sarni
13.28
+0.0
1
5
Shaw, Amber
General Amherst
13.63
+0.0
1
6
Cecile, Sara
Lambton Central
13.93
+0.0
1
7
Branton, Shelby
St Thomas of Vil
14.19
+0.0
1
8
Casagrande, Lisa
St Anne - Windso
16.75
+0.0
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
12.52
nwi
2
2
Straatman, Mallory
Lambton Central
13.06
nwi
1
3
Ducre, Neely
Sandwich
13.16
nwi
2
4
Weiss, Sidney
Northern - Sarni
13.46
nwi
1
5
Branton, Shelby
St Thomas of Vil
13.69
nwi
2
7
Shaw, Amber
General Amherst
14.02
nwi
2
6
Cecile, Sara
Lambton Central
14.24
nwi
1
8
Casagrande, Lisa
St Anne - Windso
14.48
nwi
2
9
Leduc, Rachelle
Vincent Massey
14.72
nwi
1
10
O'Neill, Meghan
Sandwich
14.80
nwi
1
11
Ceccacci, Allessandra
St Thomas of Vil
14.88
nwi
2
12
Ferguson, Shannon
Sandwich
15.00
nwi
1
13
Derynck, Raquelle
John McGregor
15.13
nwi
2
14
Craven, Amanda
Ursuline College
15.16
nwi
2
15
Bultje, Amy
Chatham Christia
15.35
nwi
1
16
Gagner, Maddie
John McGregor
16.19
nwi
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lyons, Maggie
Riverside
13.16
+2.0
1
2
Howes, Hayley
Vincent Massey
13.48
+2.0
1
3
Hunt, Serena
Kingsville
13.86
+2.0
1
4
Wierenga, Mariet
Ursuline College
13.88
+2.0
1
5
Marton, Aleah
General Amherst
13.94
+2.0
1
6
Dresser, Reiley
St Anne - Windso
14.03
+2.0
1
7
Thompson, Claire
Ursuline College
15.55
+2.0
1
8
Shepley, Kianna
Chatham-Kent
20.19
+2.0
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Shepley, Kianna
Chatham-Kent
13.18
nwi
2
2
Lyons, Maggie
Riverside
13.34
nwi
1
3
Howes, Hayley
Vincent Massey
13.56
nwi
2
4
Thompson, Claire
Ursuline College
13.71
nwi
1
5
Dresser, Reiley
St Anne - Windso
13.89
nwi
2
7
Wierenga, Mariet
Ursuline College
14.05
nwi
2
6
Hunt, Serena
Kingsville
14.14
nwi
1
8
Marton, Aleah
General Amherst
14.18
nwi
2
9
Campbell, Emily
Lambton Central
14.41
nwi
1
10
Fowler, Marika
Lambton Central
14.54
nwi
2
11
Francis, Reena
Vincent Massey
14.60
nwi
1
12
King, Emma
Belle River
14.67
nwi
1
13
Larocque, Elaine
Northern - Sarni
14.74
nwi
2
14
Chettleburgh, Amber
John McGregor
15.06
nwi
1
15
Valente, Daniela
St Anne - Windso
15.26
nwi
1
16
Francis, Paisley
Lambton Central
16.19
nwi
2
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Caraher, Chantal
Northern - Sarni
14.90w
+2.3
1
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
15.26w
+2.3
1
3
Daley, Anique
John McGregor
15.28w
+2.3
1
4
Wright, Elisa
Harrow
15.53w
+2.3
1
5
Pecora, Marlowe
Northern - Sarni
16.34w
+2.3
1
6
Durocher, Rachael
St Thomas of Vil
16.61w
+2.3
1
7
VanLeerzem, Jilleen
Lambton Central
17.00w
+2.3
1
8
Penney, Bailey
Riverside
24.24w
+2.3
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Penney, Bailey
Riverside
15.16
-0.9
1
3
Daley, Anique
John McGregor
15.71
-0.9
1
2
Brosseau, Samantha
Catholic Central
15.77
-0.2
2
4
Caraher, Chantal
Northern - Sarni
15.91
-0.2
2
5
Wright, Elisa
Harrow
16.15
-0.2
2
6
Pecora, Marlowe
Northern - Sarni
16.79
-0.9
1
7
Durocher, Rachael
St Thomas of Vil
16.83
-0.9
1
8
VanLeerzem, Jilleen
Lambton Central
17.28
-0.2
2
9
Thomas, Holly
Northern - Sarni
17.34
-0.9
1
10
Probert, Brogan
Belle River
17.42
-0.9
1
11
Donison, Kaitlyn
L’Essor
17.53
-0.2
2
12
Paling, Ashley
St Thomas of Vil
18.05
-0.9
1
13
Winsor, Emily
St Christopher
18.35
-0.2
2
14
Ayo-Olaniyan, Ore
St Joseph's - Wi
19.07
-0.2
2
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
45.92
2
2
Eves, McKayla
Lambton Central
46.06
2
3
Scane, Stephanie
Hon WC Kennedy
48.39
2
4
Leduc, Rachelle
Vincent Massey
50.58
2
5
Ceccacci, Allessandra
St Thomas of Vil
50.72
1
6
Branton, Shelby
St Thomas of Vil
50.74
2
7
Craven, Amanda
Ursuline College
51.70
1
8
Ireland, Kristy
St Anne - Windso
51.72
1
9
Gaudette, Jessica
St Anne - Windso
52.14
1
10
Ennett, Victoria
Northern - Sarni
52.73
1
11
Farah, Nicole
St Joseph's - Wi
52.74
1
12
Sparham, Emily
Northern - Sarni
53.67
1
13
Therrien, Michaela
Belle River
53.85
2
14
Derynck, Raquelle
John McGregor
54.11
2
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lyons, Maggie
Riverside
49.10
2
2
Marton, Aleah
General Amherst
49.27
2
3
Thompson, Claire
Ursuline College
50.05
1
4
Perry, Kylie
Hon WC Kennedy
50.94
2
5
Dresser, Reiley
St Anne - Windso
51.82
2
6
Coy, Lauren
Northern - Sarni
52.20
1
7
Theos, Cailey
Sandwich
52.41
2
8
Irvine, Rachel
Lambton Central
52.66
1
9
Pizzicaroli, Sara
St Anne - Windso
52.66
1
9
Fowler, Marika
Lambton Central
52.66
1
11
Auger, Georgia
Northern - Sarni
52.90
2
12
Wierenga, Mariet
Ursuline College
54.98
1
13
King, Emma
Belle River
55.53
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Daley, Anique
John McGregor
1:06.35
2
2
Pecora, Marlowe
Northern - Sarni
1:07.34
2
3
Bechard, Amber
St Anne - Windso
1:09.23
2
4
Fleming, Courtney
Sandwich
1:09.82
2
5
Thomas, Holly
Northern - Sarni
1:10.21
2
6
Wright, Elisa
Harrow
1:11.04
1
7
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
1:11.14
2
8
VanLeerzem, Jilleen
Lambton Central
1:12.93
2
9
Howard, Lauren
Belle River
1:16.24
1
10
Durocher, Rachael
St Thomas of Vil
1:16.58
1
11
Elgie, Adrienne
WF Herman
1:18.67
1
12
Bogl, Alicia
Vincent Massey
1:20.03
1
13
MacTavish, Lauren
Wallaceburg
1:20.77
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Essex
51.33
2
2
Relay Team
Lambton Central
52.03
2
3
Relay Team
Sandwich
52.08
2
4
Relay Team
Northern - Sarni
52.20
2
5
Relay Team
Belle River
53.05
2
6
Relay Team
St Anne - Windso
53.65
2
7
Relay Team
St Christopher
54.25
2
8
Relay Team
Vincent Massey
54.27
2
9
Relay Team
Lambton Kent
56.02
1
10
Relay Team
Chatham-Kent
56.42
1
11
Relay Team
General Amherst
56.47
1
12
Relay Team
St Thomas of Vil
57.42
1
13
Relay Team
WF Herman
57.89
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Vincent Massey
50.99
2
2
Relay Team
Sandwich
53.24
2
3
Relay Team
Tecumseh Vista A
53.58
2
4
Relay Team
Northern - Sarni
53.74
2
5
Relay Team
St Thomas of Vil
54.27
1
6
Relay Team
Lambton Central
54.40
2
7
Relay Team
St Christopher
54.67
1
8
Relay Team
Belle River
54.93
1
9
Relay Team
St Anne - Windso
55.40
1
10
Relay Team
Ursuline College
58.37
2
--
Relay Team
FJ Brennan
DQ
1
--
Relay Team
Kingsville
DQ
2
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Northern - Sarni
51.24
2
2
Relay Team
Sandwich
51.79
2
3
Relay Team
St Anne - Windso
51.95
2
4
Relay Team
General Amherst
52.13
2
5
Relay Team
St Joseph's - Wi
52.45
2
6
Relay Team
Belle River
52.79
1
7
Relay Team
Lambton Central
52.81
2
8
Relay Team
St Christopher
52.84
2
9
Relay Team
Maranatha Christ
52.93
2
10
Relay Team
WF Herman
54.22
1
11
Relay Team
Sarnia
55.52
1
--
Relay Team
St Patrick's - S
DQ
1
Womens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Vincent Massey
4:04.32
2
2
Relay Team
Northern - Sarni
4:07.42
2
3
Relay Team
St Anne - Windso
4:10.17
2
4
Relay Team
Belle River
4:11.24
2
5
Relay Team
St Christopher
4:11.55
2
6
Relay Team
Lambton Central
4:22.25
2
7
Relay Team
WF Herman
4:27.45
2
8
Relay Team
Essex
4:27.92
1
9
Relay Team
Sandwich
4:37.98
1
10
Relay Team
Chatham-Kent
4:52.02
2
11
Relay Team
North Lambton
4:54.95
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bohn, Lauren
Lajeunesse
11.19m
(36'8.5)
1
2
Hummell, Caroline
St Christopher
9.97m
(32'8.5)
1
3
Williams, Lauren
Riverside
9.94m
(32'7.25)
1
4
Hanna, Alexandra
FJ Brennan
9.92m
(32'6.5)
1
5
Lawrence, Krystin
Belle River
9.75m
(31'11.75)
1
6
Long, Hope
Ridgetown
8.85m
(29'0.25)
1
7
Cloud, Tanesha
Northern - Sarni
8.43m
(27'7.75)
1
8
Wilhelm, Riley
St Christopher
8.26m
(27'1)
1
9
Bondy, Hailey
WF Herman
7.96m
(26'1.25)
1
10
Gagnon, Hailey
WF Herman
7.85m
(25'9)
1
11
Brunelle, Jessica
Sandwich
7.49m
(24'6.75)
1
12
Hedges, Shelby
Harrow
7.21m
(23'7.75)
1
13
VanLeerzem, Lexine
Lambton Central
7.18m
(23'6.5)
1
14
Bolton, Jenna
Lambton Central
6.82m
(22'4.5)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Okutinyang, Achianna
Sandwich
9.44m
(30'11.5)
1
2
Carleton, Bridget
John McGregor
8.74m
(28'8)
1
3
Campbell, Emily
Lambton Central
8.65m
(28'4.5)
1
4
Deol, Baljot
Tecumseh Vista A
8.58m
(28'1.75)
1
5
Herfst, Ashley
John McGregor
8.56m
(28'1)
1
6
Mooney, Maddy
St Anne - Windso
8.49m
(27'10.25)
1
7
Smith, Amy
St Christopher
8.31m
(27'3)
1
8
Hodare, Madison
Kingsville
7.95m
(26'0.75)
1
9
Bechard, Cianna
Chatham-Kent
7.94m
(26'0.5)
1
10
Goldhawk, Meredith
Ridgetown
7.89m
(25'10.5)
1
11
Griffiths, Kayla
St Clair
7.70m
(25'3)
1
12
Byatanga, Rehema
Sandwich
7.55m
(24'9)
1
13
Brooks, Meagan
Walkerville
7.26m
(23'9.75)
1
14
Brandon-Wheeler, Katie
St Patrick's - S
7.10m
(23'3.5)
1
15
Kouzoukas, Celena
Vincent Massey
6.97m
(22'10.25)
1
16
Pfeifer, Jamie
Essex
6.67m
(21'10.5)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Masson, Chelsea
Vincent Massey
10.37m
(34'0.25)
1
2
Colbran, Mackenzie
Northern - Sarni
10.34m
(33'11)
1
3
Coyle, Alex
Sarnia
10.29m
(33'9)
1
4
Lacoursiere, Rachel
Belle River
10.16m
(33'4)
1
5
Morse, Nicole
Essex
9.98m
(32'8.75)
1
6
Quenneville, Brianna
Belle River
9.70m
(31'9.75)
1
7
Wynn, Rebecca
General Amherst
9.47m
(31'0.75)
1
8
Nicholas, Amber
Blenheim
9.46m
(31'0.25)
1
9
Wood, Cayla
Harrow
8.90m
(29'2.25)
1
10
Turner, Kate
Lambton Central
8.76m
(28'8.75)
1
11
Hansen, Helena
Lambton Central
8.40m
(27'6.5)
1
11
Harkins, Lindsay
St Clair
8.40m
(27'6.5)
1
13
Krey, Tirzah
Vincent Massey
8.17m
(26'9.5)
1
14
Chadwick, Devon
Essex
7.95m
(26'0.75)
1
15
Zondag, Katrina
John McGregor
7.06m
(23'1.75)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Williams, Lauren
Riverside
27.85m
(91'4.25)
1
2
Wilhelm, Riley
St Christopher
27.68m
(90'9.75)
1
3
Bennett, Melissa
Northern - Sarni
27.52m
(90'3.25)
1
4
Bohn, Lauren
Lajeunesse
24.07m
(78'11.5)
1
5
Cloud, Tanesha
Northern - Sarni
22.71m
(74'6)
1
6
VanLeerzem, Lexine
Lambton Central
21.88m
(71'9.25)
1
7
Morin, Mikaela
Vincent Massey
21.59m
(70'10)
1
8
Johnstone, Mandy
FJ Brennan
20.85m
(68'4.75)
1
9
Lawrence, Krystin
Belle River
20.83m
(68'4)
1
10
Hanna, Alexandra
FJ Brennan
20.45m
(67'1)
1
11
Parker, Jillian
Assumption Colle
19.71m
(64'7.75)
1
12
Potvin, Hayley
St Christopher
18.56m
(60'10.5)
1
13
Bolton, Jenna
Lambton Central
17.68m
(58'0)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fulcher, Jory
Lambton Central
25.40m
(83'4)
1
2
Milling, Stephanie
St Joseph's - Wi
25.35m
(83'2)
1
3
Probert, Tierney
Tecumseh Vista A
22.77m
(74'8.25)
1
4
Lyons, Maggie
Riverside
22.44m
(73'7.25)
1
5
Sawicki, Anna
Assumption Colle
22.18m
(72'9)
1
6
Griffiths, Kayla
St Clair
21.55m
(70'8.25)
1
7
Cope, Victoria
Assumption Colle
20.68m
(67'10)
1
8
Bechard, Cianna
Chatham-Kent
19.65m
(64'5.5)
1
9
Smith, Amy
St Christopher
19.43m
(63'8.75)
1
10
Deol, Baljot
Tecumseh Vista A
19.14m
(62'9.5)
1
11
Okutinyang, Achianna
Sandwich
18.93m
(62'1.25)
1
12
Irvine, Rachel
Lambton Central
18.50m
(60'8.25)
1
13
Herfst, Ashley
John McGregor
17.32m
(56'9.75)
1
14
Deschenes, Renee
St Christopher
15.96m
(52'4.25)
1
15
Byatanga, Rehema
Sandwich
15.52m
(50'11)
1
16
Carleton, Bridget
John McGregor
14.96m
(49'0.75)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coyle, Alex
Sarnia
34.35m
(112'8.25)
1
2
Conlon, Quinn
Assumption Colle
34.25m
(112'4.25)
1
3
Morse, Nicole
Essex
32.76m
(107'5.75)
1
4
Hunter, Michelle
Belle River
30.61m
(100'5)
1
5
Wood, Cayla
Harrow
29.81m
(97'9.5)
1
6
Wynn, Rebecca
General Amherst
29.56m
(96'11.75)
1
7
Campbell, Taylor
Riverside
29.27m
(96'0.25)
1
8
Carpani, Veronica
St Clair
27.85m
(91'4.25)
1
9
Forshaw, Maggie
L’Essor
25.26m
(82'10.25)
1
10
Colbran, Mackenzie
Northern - Sarni
24.74m
(81'2)
1
11
Bevacqua, Julia
Assumption Colle
24.52m
(80'5.25)
1
12
Nicholas, Amber
Blenheim
24.45m
(80'2.5)
1
13
VanLeerzem, Jilleen
Lambton Central
23.39m
(76'8.75)
1
14
Cloud, Shania
Northern - Sarni
20.04m
(65'8.75)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dell, Bailey
Sandwich
33.30m
(109'3)
1
2
Prinz, Olivia
St Patrick's - S
32.96m
(108'1.5)
1
3
Drope, Laura
Northern - Sarni
32.25m
(105'9.5)
1
4
Johnstone, Mandy
FJ Brennan
30.81m
(101'0.75)
1
5
Bolton, Jenna
Lambton Central
30.47m
(99'11.5)
1
6
Hanna, Alexandra
FJ Brennan
30.41m
(99'9)
1
7
Bondy, Hailey
WF Herman
30.10m
(98'9)
1
8
Lilly, Danielle
FJ Brennan
28.76m
(94'4.25)
1
9
Brown, Richelle
Belle River
27.65m
(90'8.5)
1
10
Stoesser, Margaret
St Patrick's - S
27.41m
(89'11)
1
11
Gagnon, Hailey
WF Herman
26.67m
(87'6)
1
12
VanLeerzem, Lexine
Lambton Central
25.35m
(83'2)
1
13
Lawrence, Krystin
Belle River
24.49m
(80'4)
1
14
Potvin, Hayley
St Christopher
21.60m
(70'10.25)
1
--
Fraser, Robyn
Blenheim
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCloskey, Madeline
Essex
30.05m
(98'7)
1
2
Clement, Katie
FJ Brennan
28.06m
(92'0.5)
1
3
Parnham, Taylor
Lambton Central
26.59m
(87'2.75)
1
4
Bechard, Cianna
Chatham-Kent
26.35m
(86'5.25)
1
5
Carleton, Bridget
John McGregor
25.99m
(85'3)
1
6
Herfst, Ashley
John McGregor
25.70m
(84'3.75)
1
7
Parsons, Brooke
St Patrick's - S
25.28m
(82'11.25)
1
8
Prsa, Danielle
St Anne - Windso
24.17m
(79'3.5)
1
9
Kouzoukas, Celena
Vincent Massey
22.59m
(74'1.25)
1
10
DeVlugt, Josalyn
Lambton Central
21.80m
(71'6.25)
1
11
Smith, Amy
St Christopher
21.41m
(70'2.75)
1
12
Okutinyang, Achianna
Sandwich
20.58m
(67'6)
1
13
Mooney, Maddy
St Anne - Windso
19.61m
(64'4)
1
14
Byatanga, Rehema
Sandwich
19.29m
(63'3.25)
1
15
Mustapha, Amanda
Tecumseh Vista A
18.95m
(62'2)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Victoria
Belle River
40.59m
(133'2)
1
2
Bondy, Samantha
WF Herman
37.02m
(121'5.25)
1
3
Hanly, Lexie
St Clair
35.56m
(116'8)
1
4
Henry, Jordan
St Christopher
34.38m
(112'9.5)
1
5
Sleaford, Mackenzie
Lambton Central
33.55m
(110'0.75)
1
6
Bondy, Alex
Vincent Massey
31.79m
(104'3.5)
1
7
Lacoursiere, Rachel
Belle River
31.29m
(102'7.75)
1
8
Roberts, Abby
Northern - Sarni
31.19m
(102'3.75)
1
9
Nicholas, Breanne
Blenheim
29.67m
(97'4)
1
10
Colbran, Mackenzie
Northern - Sarni
28.58m
(93'9)
1
11
Lindquist, Kayla
WF Herman
28.00m
(91'10.25)
1
12
Wynn, Rebecca
General Amherst
26.43m
(86'8.5)
1
13
Larsh, Jordyn
St Clair
25.60m
(83'11.75)
1
14
McCloskey, Emily
Essex
22.63m
(74'2.75)
1
15
Nicholas, Amber
Blenheim
22.01m
(72'2.5)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ducre, Neely
Sandwich
1.55m
(5'1)
1
2
Bultje, Amy
Chatham Christia
1.52m
(4'11.75)
1
3
VanDamme, Kristina
Lambton Central
1.49m
(4'10.5)
1
4
Thibault, Brittany
Sandwich
1.43m
(4'8.25)
1
5
Green, Maddi
Chatham-Kent
1.40m
(4'7)
1
6
Miller, Morgan
Belle River
1.35m
(4'5)
1
7
Dong, Yaping
Northern - Sarni
1.30m
(4'3)
1
8
Dietrich, Kortney
St Anne - Windso
1.30m
(4'3)
1
10
Berthiaume, Renee
St Anne - Windso
1.25m
(4'1)
1
10
Mediratta, Brianne
St Anne - Windso
1.25m
(4'1)
1
9
Rodenhuis, Jill
St Christopher
1.25m
(4'1)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Maslak, Anastasia
Ursuline College
1.53m
(5'0)
1
2
Campbell, Emily
Lambton Central
1.45m
(4'9)
1
3
Dudney, Hannah
Sandwich
1.40m
(4'7)
1
4
Huzevka, Madison
Northern - Sarni
1.40m
(4'7)
1
5
Dresser, Reiley
St Anne - Windso
1.35m
(4'5)
1
5
Shaw, Jessica
Northern - Sarni
1.35m
(4'5)
1
7
Panek, Leah
Sandwich
1.35m
(4'5)
1
10
Rollason, Madason
John McGregor
1.30m
(4'3)
1
11
Gevaert, Victoria
Sandwich
1.30m
(4'3)
1
11
Stephens, Alyssa
WF Herman
1.30m
(4'3)
1
13
Enache, Anca
St Thomas of Vil
1.30m
(4'3)
1
8
Eastcott, Summer
Ursuline College
1.30m
(4'3)
1
8
DoForno, Hannah
John McGregor
1.30m
(4'3)
1
14
Mendoza, Bea
Northern - Sarni
1.25m
(4'1)
1
--
Mooney, Maddy
St Anne - Windso
NH
(--)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Unsworth, Emelia
Lambton Central
1.56m
(5'1.25)
1
2
MacDougall, Kyla
St Joseph's - Wi
1.53m
(5'0)
1
3
Loebach, Emily
Sandwich
1.50m
(4'11)
1
4
Dodman, Emily
Chatham-Kent
1.45m
(4'9)
1
4
Spadafora, Sierra
Holy Names - Win
1.45m
(4'9)
1
6
Wolting, Alex
Ursuline College
1.45m
(4'9)
1
7
Bishop, Ashlee
Northern - Sarni
1.40m
(4'7)
1
7
Boyd, Meighen
St Anne - Windso
1.40m
(4'7)
1
9
Hansen, Helena
Lambton Central
1.35m
(4'5)
1
9
Mong, Jessica
Riverside
1.35m
(4'5)
1
11
Corey, Erika
Sandwich
1.30m
(4'3)
1
--
Mifflin, Mackenzie
Leamington
NH
(--)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Eves, McKayla
Lambton Central
4.84m
(15'10.5)
nwi
1
2
Steer, Carly
Holy Names - Win
4.70m
(15'5)
nwi
1
3
Couvillon, Natalie
Holy Names - Win
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
4
Coughlin, Natalie
Sandwich
4.68m
(15'4.25)
nwi
1
5
Davie, Kaitlin
Leamington
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
6
Cecile, Sara
Lambton Central
4.54m
(14'10.5)
nwi
1
7
Brown, Richelle
Belle River
4.50m
(14'9)
nwi
1
8
Johnston, Paige
Lambton Kent
4.28m
(14'0.5)
nwi
1
9
Bultje, Amy
Chatham Christia
4.24m
(13'10.75)
nwi
1
10
Fairbairn, Katrina
Northern - Sarni
4.20m
(13'9.25)
nwi
1
11
Green, Maddi
Chatham-Kent
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
12
Mihalik, Lisa
Lambton Central
4.05m
(13'3.25)
nwi
1
13
Beatty, Reide
Holy Names - Win
3.82m
(12'6.25)
nwi
1
14
Toews, Hannah
United Mennonite
3.64m
(11'11.25)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Panek, Leah
Sandwich
4.69m
(15'4.5)
nwi
1
2
McGlynn, Jocelyn
Ursuline College
4.63m
(15'2.25)
nwi
1
3
Wilson, Elissa
St Christopher
4.59m
(15'0.5)
nwi
1
4
Webb, Kadianne
Chatham-Kent
4.58m
(15'0.25)
nwi
1
5
Thompson, Claire
Ursuline College
4.46m
(14'7.5)
nwi
1
6
Hunt, Serena
Kingsville
4.39m
(14'4.75)
nwi
1
7
Maslak, Anastasia
Ursuline College
4.33m
(14'2.25)
nwi
1
8
Miller, Kimberly
Holy Names - Win
4.23m
(13'10.5)
nwi
1
9
Fowler, Marika
Lambton Central
4.17m
(13'8)
nwi
1
9
Black, Megan
North Lambton
4.17m
(13'8)
nwi
1
11
Siminato, Aubrey
John L Forster
4.16m
(13'7.75)
nwi
1
12
Roy, Kaden
FJ Brennan
4.01m
(13'1.75)
nwi
1
13
Morin, Alysia
Kingsville
3.92m
(12'10.25)
nwi
1
14
Egbedeyi-Emmanuel, Onaop
Vincent Massey
3.79m
(12'5)
nwi
1
15
Shaw, Jessica
Northern - Sarni
3.77m
(12'4.25)
nwi
1
16
Schipper, Brianna
General Amherst
3.59m
(11'9.25)
nwi
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Omahen, Emily
St Anne - Windso
5.85m w
(19'2.25)
+4.5
1
2
Nicholas, Breanne
Blenheim
5.28m
(17'3.75)
nwi
1
3
Spadafora, Sierra
Holy Names - Win
5.22m w
(17'1.5)
+3.1
1
4
Horvath, Carly
Ursuline College
5.21m w
(17'1)
+3.4
1
5
Augustyn, Natalia
Sandwich
5.02m w
(16'5.5)
+2.4
1
6
Loebach, Emily
Sandwich
5.00m w
(16'4.75)
+2.9
1
7
Lee Daigle, Mialyn
L’Essor
4.83m w
(15'10)
+4.4
1
8
Medhi, Rida
Vincent Massey
4.80m w
(15'8.75)
+4.8
1
9
Holdaway, Leanne
Northern - Sarni
4.71m w
(15'5.25)
+3.6
1
10
Dalley, Madison
Belle River
4.67m w
(15'3.75)
+2.8
1
11
Gorski, Alison
Sandwich
4.61m w
(15'1.5)
+2.8
1
12
Campbell, Shelly
North Lambton
4.58m w
(15'0.25)
+4.3
1
12
Unsworth, Emelia
Lambton Central
4.58m w
(15'0.25)
+4.2
1
14
Dam, Paige
Chatham Christia
4.45m w
(14'7)
+2.5
1
15
Tamminga, Esther
Chatham Christia
4.03m w
(13'2.5)
+2.5
1
--
Quinn, Danielle
St Christopher
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Steer, Carly
Holy Names - Win
9.88m
(32'4.75)
nwi
1
2
Wharram, Vanessa
Kingsville
9.79m
(32'1.25)
nwi
1
3
Fairbairn, Katrina
Northern - Sarni
9.43m
(30'11.25)
nwi
1
4
Johnston, Paige
Lambton Kent
9.34m
(30'7.5)
nwi
1
5
Multari, Ciara
Sandwich
9.27m
(30'4.75)
nwi
1
6
Mihalik, Lisa
Lambton Central
9.24m
(30'3.75)
nwi
1
7
Green, Maddi
Chatham-Kent
9.11m
(29'10.5)
nwi
1
8
Toews, Hannah
United Mennonite
9.11m
(29'10.5)
nwi
1
9
Kerr, Elisabetta
Assumption Colle
8.98m
(29'5.5)
nwi
1
10
Pretli, Kaitlyn
Sandwich
8.88m
(29'1.5)
nwi
1
11
Elliott, Lindsay
Ursuline College
8.86m
(29'0.75)
nwi
1
12
Jacques, Alanna
Lambton Central
8.80m
(28'10.25)
nwi
1
13
Crawford, Kelsey
Northern - Sarni
8.63m
(28'3.75)
nwi
1
14
Hakiza, Sandy
Chatham Christia
8.50m
(27'10.5)
nwi
1
--
Yerke, Samantha
L’Essor
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Maslak, Anastasia
Ursuline College
10.30m w
(33'9.5)
+2.2
1
2
Howes, Hayley
Vincent Massey
10.08m
(33'0.75)
+1.6
1
3
Panek, Leah
Sandwich
9.99m w
(32'9.25)
+2.8
1
4
Morin, Alysia
Kingsville
9.89m w
(32'5.25)
+2.6
1
5
Webb, Kadianne
Chatham-Kent
9.85m w
(32'3.75)
+3.9
1
6
Valente, Daniela
St Anne - Windso
9.66m w
(31'8.25)
+2.9
1
7
Logan, Tiffany
Chatham-Kent
9.65m w
(31'7.75)
+3.4
1
8
Liang, Kayla
Riverside
9.48m
(31'1)
+1.7
1
9
Enache, Anca
St Thomas of Vil
9.30m
(30'6)
+2.0
1
10
Auger, Georgia
Northern - Sarni
9.25m
(30'4)
+2.0
1
11
Perry, Kylie
Hon WC Kennedy
9.19m w
(30'1.75)
+4.2
1
12
Chettleburgh, Amber
John McGregor
9.15m w
(30'0)
+2.4
1
13
Huzevka, Madison
Northern - Sarni
8.82m w
(28'11)
+2.2
1
14
Francis, Paisley
Lambton Central
8.59m w
(28'2)
+3.6
1
15
Roovers, Tori
Essex
8.57m w
(28'1.25)
+2.3
1
16
Johnson, Samantha
Lambton Central
8.40m w
(27'6.5)
+2.6
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Quinn, Danielle
St Christopher
11.11m
(36'5.25)
nwi
1
2
Spadafora, Sierra
Holy Names - Win
10.82m
(35'5.75)
nwi
1
3
Augustyn, Natalia
Sandwich
10.82m
(35'5.75)
nwi
1
4
Lee Daigle, Mialyn
L’Essor
10.62m
(34'10)
nwi
1
5
Yu, Nancy
Kingsville
10.18m
(33'4.75)
nwi
1
6
Unsworth, Emelia
Lambton Central
10.09m
(33'1)
nwi
1
7
Holdaway, Leanne
Northern - Sarni
10.03m
(32'10.75)
nwi
1
8
Boyd, Meighen
St Anne - Windso
9.94m
(32'7.25)
nwi
1
9
Caraher, Chantal
Northern - Sarni
9.71m
(31'10.25)
nwi
1
10
Burke, Madelyn
FJ Brennan
9.29m
(30'5.75)
nwi
1
11
Gorski, Alison
Sandwich
9.28m
(30'5.25)
nwi
1
12
Mong, Jessica
Riverside
9.15m
(30'0)
nwi
1
13
Stronks, Katryna
Chatham Christia
8.71m
(28'6.75)
nwi
1
14
Tamminga, Esther
Chatham Christia
8.52m
(27'11.25)
nwi
1
Womens Pole Vault Midget/Jun Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pretli, Kaitlyn
Sandwich
2.60m
(8'6.25)
1
2
Stephens, Britni
Essex
2.30m
(7'6.5)
1
3
Mediratta, Brianne
St Anne - Windso
2.00m
(6'6.5)
1
4
Mirza, Denise
St Anne - Windso
2.00m
(6'6.5)
1
4
Stephens, Megan
Kingsville
2.00m
(6'6.5)
1
6
Ferguson, Shannon
Sandwich
2.00m
(6'6.5)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Loebach, Emily
Sandwich
3.05m
(10'0)
1
2
Bradner, Rachel
Kingsville
2.75m
(9'0.25)
1
3
Morrow, Nadya
St Anne - Windso
2.60m
(8'6.25)
1
4
Larocque, Tori
St Anne - Windso
2.60m
(8'6.25)
1
5
Sauro, Laura
Assumption Colle
2.30m
(7'6.5)
1
6
Harris, Naomi
Sandwich
2.15m
(7'0.5)
1
7
Pare, Alexandra
Sandwich
2.00m
(6'6.5)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#swossaa
More news
2012 Heat Sheets - OFSAA West Regional Track Championships
2012 Heat Sheets - SWOSSAA Track Championships
790 shares:
SWOSSAA Track Championships
,
Alexander Mackenzie High Sch Track & Field and Cross Country - Richmond Hill, Ontario
,
Assumption College Track and Field and Cross Country - Windsor, Ontario
,
Belle River District High Sch Track & Field and Cross Country - Belle River, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Riverside Secondary School Track & Field and Cross Country - Windsor, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
2015
4
1
2014
10
4
2013
10
5
2012
32
12
2011
51
10
2010
12
9
2009
4
2008
1
2007
1
2006
1
2005
1
2004
1
2003
2
2002
2
Show 12 more
Hashtags
#swossaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!